• Grantový program „Menu pre zmenu “

• 11.09.2017 11:08
      • V máji 2017 sme reagovali na grantovú výzvu CEEV Živica a Nadácie Tesco s názvom „Menu pre zmenu“ a získali sme prostriedky na projekt s názvom Lokálne – lokálnejšie – z vlastnej záhrady.

• Prostredníctvom praktických a konkrétnych aktivít chceme prezentovať možnosti produkcie lokálnych potravín s využitím školskej prírodnej záhrady a miestnej farmy. Formou videoučebnice ponúkneme verejnosti nápady na pestovanie plodín, ich tradičné aj netradičné spracovanie v priebehu pestovateľskej sezóny s dôrazom na sezónnosť, zachovanie ich senzorickej, biologickej hodnoty bez zbytočného spracovania. Pre záujemcov pripravíme tvorivú dielňu zameranú na spracovanie produktov zo školskej záhrady.
        Hneď prvé školské septembrové dni sme využili na spracovanie byliniek, ktoré sme v lete nazbierali a nasušili. Vznikli bylinkové mydlá, čaje a liečivé levanduľové vankúšiky. Starší žiaci s pomocou nášho bývalého žiaka, teraz už študenta Veterinárneho lekárstva, vysadili jedlý živý plot, ktorého prvé plody možno ochutnáme už na budúcu jeseň.