Program Zelená škola

• Dni Zeme 2018 – aktivity v teréne

• 26.04.2018 10:49
      • Bude pršať, nebude pršať? To boli asi najčastejšie otázky pred utorkom 24. 4. 2018, kedy sme mali naplánované aktivity mimo priestorov školskej budovy. A keďže nepršalo, vyrazili sme von.

• Piataci prešli celé mesto a popri jeho čistení fotografovali to, čo sa im v našom meste páči a čo nie. Šiestaci, siedmaci, ôsmaci a deviataci upravovali školskú záhradu, vytvárali nové záhony, vysádzali a vysievali rastliny, v spolupráci s ochotnými sponzormi vysadili niekoľko ihličnanov, deviatačky pomohli s výrobou viac ako 300 kvetinových bômb.

Ani naši najmenší nelenili. Vyčistli ulice na sídlisku a boli tak dobrým príkladom pre všetkých, ktorým sú spoločné plochy ľahostajné. Školské ihrisko premenili na živý obraz, ktorý pomaľovali výtvormi z prírodnín.

Okrem toho sme sa veľa rozprávali, učili, smiali, tešili z rozkvitnutej záhrady, pozorovali bzukot, cvrlikanie a celé jarné prebúdzanie všetkého živého.