Program Zelená škola

• Exkurzie na Farme Východná

• 17.10.2019 09:19
      • Farma Východná je najvyššie položené ekologické hospodárstvo na Liptove (930 m.n.m.). „Šetrné k prírode, prospešné pre nás.“  Exkurzie sa zúčastnili žiaci 5.B a 4.A. Farmári mali pre nás pripravený krásny program.

• Najprv žiakom porozprávali, ako vznikla farma a potom išli do sýpky. Okrem rozličného krmiva deti zažili naháňačku v bôboch - pre nich veľký zážitok. Nasledovala prehliadka kravičiek od najväčších až po malinké teliatka, ktoré sa deťom najviac páčili. Deti ich mohli pohladkať, nakŕmiť a aj sa s nimi odfotiť. Potom sa rozdelili do dvoch skupín - štvrtáci boli odvážiť krmivo a išli nakŕmiť ovečky, piataci sa snažili vyrobiť maslo, ktoré si mohli zobrať domov - to bola ináč riadna fuška ho vyrobiť. Snáď najkrajším zážitkom pre deti bolo skákanie v sene. Mohli si zakúpiť aj mliečne výrobky aj rozličné bylinkové čaje, ktoré vyrábajú na farme. Deťom sa na farme veľmi páčilo, počasie nám prialo, odnášajú si krásne zážitky.