• Grantový program „Enviroprojekt 2017 “

• 11.09.2017 11:09
      • V školskom roku 2017/2018 sa budeme venovať aktivitám, ktoré súvisia s grantovým programom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR s názvom „Enviroprojekt 2017“. Náš projekt Pozvime prírodu do záhrady patril medzi tých 31 projektov, ktoré odborná porota vybrala a budú podporené aj finančne.

• Naším cieľom je realizovať pojem biodiverzita týmito konkrétnymi formami:
        a, zvyšovanie povedomia o problematike vo svojom okolí,
        b, využívanie udržateľných techník v školskej záhrade,
        c, pozorovanie voľne žijúcich zvierat a ekosystémov.
        A hneď v septembri sme začali. Starší žiaci v spolupráci so študentom Veterinárneho lekárstva a naším bývalým žiakom začali vytvárať búdky pre sovy, dravce, sýkorky, netopiere, samotárske včely, vysadili kríky, ktoré budú poskytovať úkryt a potravu operencom (arónia, rakytník, muchovník, černice) a kríky s kvetmi poskytujúcimi nektár pre opeľovače (budleja, vajgélia).