• Vianočný koncert a vianočné trhy

• 5. december priniesol všetkým v školičke veľa radosti a správneho vianočného tešenia.

Najprv to bol vianočný koncert, kde spievali nielen profesionáli, ale aj školské deti, a poobede prvé vianočné trhy v histórii školy. Keď sme ich pripravovali, ani sme netušili, koľko krásy, šikovnosti, tvorivosti a spolupatričnosti sa môže zísť na jednom mieste.

Ďakujeme všetkým deťom, rodičom, pani učiteľkám, starým mamám a iným dobrým dušiam, ktoré venovali svoj čas, nápady, ruky a rozum a pomohli tak školskú telocvičňu premeniť na vianočnú rozprávku.

Sme sa vás všetkých vďační a prajeme vám radosťou a pokojom naplnené adventné dni.

Video z prežitého dňa TU.

Fotogaléria: TU

• Od Kataríny do Vianoc

• Od Kataríny do Vianoc je zvláštny čas, ktorý naši predkovia nazývali stridžie dni. V škole sme sa o nich s druhákmi a tretiakmi dozvedeli viac.
        • Vytvárame hračky pre zvieratká v útulku

• Deti z kolégia Zelenej školy nelenili a staré nepotrebné tričká už dlho ležiace na dne skrine premenili na hračky pre opustené zvieratá.
            Jednoduchý nápad, upcyklácia, chuť vytvárať potrebné veci a dobrá nálada, a úspech je zaručený.
        • Bubnovačka

• S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa „…nás predsa netýka…“. A práve preto sa od roku 2014 vždy v novembri, organizuje podujatie “Bubnovačka – Aby bolo deti lepšie počuť!“. Podujatie sa koná pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej a Petra Pavla, prezidenta Českej republiky.
        • Súboj šachistov

• V stredu 15.11.2023 sa v priestoroch našej školy uskutočnili Školské majstrovstvá okresu Dolný Kubín žiakov a žiačok, študentov a študentiek v zrýchlenom šachu.
        • Pasovanie prvákov

• Dňa 14.11.2023 kráľ Peter a kráľovná Sára slávnostne pasovali našich najmenších za oficiálnych žiakov - prvákov našej školy.

• Beh 17. novembra

• Dňa 10.11.2023 naši žiaci a žiačky úspešne reprezentovali našu školu na bežeckých pretekoch v Žiline.
        • Zbierka pre opustené zvieratká

• Členovia Školského parlamentu sa rozhodli s blížiacou zimou, pomôcť aj tým, ktorí nevedia slovami vyjadriť, čo potrebujú...opusteným zvieratkám.

• Ako sme v krúžku Mladých priateľov poľovníctva a prírody kŕmidlá vyrábali

• O zimnom prikrmovaní vtáctva sa veľa píše, hovorí. Naše deti s pánom školníkom a vedúcim ZÚ Mladý priateľ prírody a poľovníctva duškom Kubištom sa úlohy chopili prakticky, a pekné kŕmidlá boli na svete.
            Už ich len treba správne umiestniť, nasypať semienka a pozorovať, čo všetko sa bude diať.
        • Prváci v knižnici

• 24.10. sa prváci zúčastnili drobného divadelného predstavenia o Guľkovi Bombuľkovi v konferenčnej miestnosti Oravskej knižnice Antona Habovštiaka.
        • Ako sme na Škrabáčke hovorili o jedle?

• Ako sa dá hovoriť o jedle? Celkom jednoducho - veselo aj vážne, o zdravom aj nezdravom, o lokálnom aj dovezenom zo sveta. Ale netreba zabudnúť ani na ochutnávku a po dobrom jedle aj na pohyb.
            Načo veľa slov, krátke videjká povedia viac.

Prehľad aktivít TU.

Antireklama v podaní 4. A TU.

Domáci chlebík a 2. B TU.