• Olympijský odznak všestrannosti

• 24.01.2024 11:51
      • Olympijský odznak všestrannosti je dobrovoľný národný športový projekt Slovenského olympijského a športového výboru určený pre žiakov II. stupňa na všetkých základných školách a osemročných gymnáziách na území Slovenskej republiky. Partnermi projektu sú Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu a Školský šport. Projekt je zameraný na podporu všestranného pohybového rozvoja žiakov.

• Hlavným cieľom projektu je aktivácia detí k pravidelnému športovaniu a zároveň motivácia rozvíjať všetky pohybové schopnosti z pohľadu zdravotnej prevencie.

Pohybové schopnosti sa merali zapojeným žiakov v šiestich disciplínach: člnkový beh 10 x 5 m, výdrž v zhybe nadhmatom, vytrvalostný člnkový beh, ľah - sed za 30 s, skok do diaľky znožmo z miesta, hod 2 kg plnou loptou vpred.

Zúčastnení žiaci obdržali certifikát a tí najúspešnejší boli odmenení aj olympijským odznakom všestrannosti:

Zlatý odznak: Ondríková Daniela 9.B

Strieborný odznak: Vojvoda Norbert 8.A