Špeciálny pedagóg

• Školský špeciálny pedagóg:    Mgr. Štefánia Palugová
      Kontakt:                                   palugova@zsdk.info

Miesto:                                    pracovňa ŠŠP, č. 15
      V prípade individuálnych pohovorov a poradenstva je možné dohodnúť si telefonicky vhodný  termín.

Náplň práce školského špeciálneho pedagóga

Školský špeciálny pedagóg pracuje v škole so žiakmi s rôznymi druhmi a stupňami postihnutia. Čo si vyžaduje si diferencovanú prípravu na každého žiaka osobitne, a to z hľadiska obsahu vzdelávania, metód a organizačných foriem práce, konzultácií s vyučujúcimi a rodičmi. Dôležité sú reakcie žiakov (so špeciálno - pedagogickými potrebami ) a ich rodičov, v ochote prispieť k úspechu celého výchovno - vzdelávacieho procesu. Každý reaguje na úspech alebo neúspech inak.

Činnosť školského špeciálneho pedagóga je zameraná predovšetkým na tieto oblasti:

• konzultácie pri prijímaní žiakov so ŠVVP do ZŠ
      • zakladať, viesť, aktualizovať a kompletizovať dokumentáciu začlenených žiakov
      • špeciálno-pedagogické intervencie začleneným žiakom realizované podľa jednotlivých IVVP
      • vypracovanie IVVP novozačleneným žiakom so ŠVVP
      • po konzultáciách s triednymi učiteľmi a ostatnými pedagógmi doplnenie a prepracovanie  IVVP začlenených žiakov na  aktuálny školský rok
      • poskytnutie pomoci pedagógom pri vypracovávaní jednotlivých individuálnych plánov začleneným žiakom z predmetov určených poradenským zariadením
      • individuálna práca so začlenenými žiakmi podľa rozvrhu
      • pomáhať pri riešení problémov začlenených žiakov
      • konzultácie s rodičmi začlenených žiakov
      • zabezpečenie rediagnostiky podľa pokynov poradenských zariadení
      • v prípade potreby prekonzultovať a zabezpečiť využívanie kompenzačných pomôcok u začlenených žiakov (používanie notebooku, tabuliek a pod.)
      • podľa žiadosti jednotlivých pedagógov zabezpečiť asistenciu k integrovaným žiakom počas vyučovania
      • spolupráca s pedagógmi
      • spolupráca s riaditeľom školy a výchovným poradcom
      • spolupráca s centrami pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie (ďalej len CPPPaP) a s centrami špeciálno – pedagogického poradenstva (ďalej len CŠPP)
      • spolupracovať pri hodnotení začlenených žiakov a žiakov so ŠVVP
      • účasť na zápise do 1. ročníka
      • účasť na školeniach a vzdelávacích aktivitách
      • samovzdelávanie

Škola má vonkajší bezbariérový prístup a osobitnú učebňu školského špeciálneho pedagóga so zaujímavými pomôckami na rozvoj špecifických funkcií, percepcie, percepčno - motorickej koordinácie, pamäti, myslenia, koncentrácie pozornosti atď.

Rozvrh hodín školského špeciálneho pedagóga: TU.

Rozvrh hodín asistenta 1: TU.

Rozvrh hodín asistenta 2: TU.