• Prednáška o včelách v domove dôchodcov

• 23.05.2019 13:51
      • Dňa 22.05.2019 v rámci národného  „Klíma nás spája“ naši žiaci 8. ročníka zavítali do Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb v Dolnom Kubín žiaci spolu s triednou pani učiteľkou, aby porozprávali seniorom o školskej včelnici „Včelí raj“, ktorú vybudovali v areali školy.

• Porozpravali o tom, aký význam majú včielky od ktorých závisí nielen existencia ľudského jedinca, ale všetkého živého na našej planéte Zem. Žiaci s pani učiteľkou mali pripravené k prednáške rôzne zaujimavé rekvizity včelieho úľa, z čoho pozostáva a ako by mal správny včelár postupovať pri vytáčaní medíku. Počas prednášky bol priestor aj na diskusiu o včielkach a mede. A aby to nebolo len rozprávanie o mede žiaci mali s pani učiteľkou pripravené na záver milé a hlavne sladké prekvapenie pre seniorov v podobe „Oravského medíku“, ktorý ich veľmi potešil a za ktorý sa ďeťom poďakovali. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu so ZŠ P. Škrabáka, ktorá prináša do priestorov zariadenia dobrú náladu a nové interaktívne informácie.

„Ak uhynie posledná včela, ľuďom zostávajú štyri roky života.“

(Albert Einstein)