• Projekt FINQ odštartoval

• 28.09.2023 13:53
      • FinQ program je komplexný program finančného vzdelávania pre školy, ktorého cieľom je naučiť deti myslieť a správne sa rozhodovať v kontexte financií.  Program podporuje rozvoj kritického a systémového myslenia. Žiaci sa naučia uvažovať viac v súvislostiach, pracovať s pochybnosťami, neprijímať jednostranné názory, rozmýšľať v širšom kontexte, nielen vo svete financií.

• A tak sme dnes, v pondelok 25. septembra 2023, začali. Jednotlivé triedy postupne absolvujú diagnostický test, ktorý určí ich úroveň spracovania informácií, analýzy poskytnutých dát, kritickej práce s textom. A potom nastane celoročná práca s ponúkanými pracovnými listami.

Ako sme zistili, testovanie vôbec nie je jednoduché. Treba veľa čítať, správne sa rozhodovať, nedať sa vyrušovať susedmi, nebáť sa počítača a mnoho iného.

Milí naši žiaci, prajeme veľa trpezlivosti na novej ceste za vedomosťami!

Fotogaléria: TU