• ARWANCOVO BEZ PREDSUDKOV

• 15.05.2017 07:57
      • Naša škola sa spolu s ďalšími dolnokubínskymi školami zapojila do projektu pod názvom  "Arwancovo bez predsudkov ",   ktorého vyhlasovateľom  je nezisková organizácie VPV-ARWA. Projekt, ktorý bude na našej škole prebiehať v mesiacoch máj - september a vyvrcholí prezentáciou a koncertom Petra Bažíka 29.9.2017, je zameraný na ochranu ľudských práv a slobôd.

• Žiaci štyroch dolnokubínskych škôl budú v rámci projektu spolupracovať a podieľať sa na tvorbe a budovaní fiktívnych mestečiek vo svojom okolí : Amosova, Kukučínova, Matúškova a Škrabákova so zameraním na ochranu ľudských práv a slobôd. Mladí ľudia budú v tomto projekte poukazovať na ich porušovanie, ochranu, budú sa vzájomnou komunikáciou učiť rešpektu a tolerancii vo svojom najbližšom okolí a budú sa navzájom spoznávať na pracovných  workshopoch. Dňa 9.5. sa naši žiaci stretli po prvý raz na aktivitách pod názvom" Budujeme Arwancovo" v priestoroch ZŠ Kňažia, kde získali preukaz občana Arwancova, vzájomne sa spoznali a stanovili si pravidlá, ktoré chcú, aby platili v ich novovzniknutom meste.
        Projekt bol podporený Nadáciou Slovenskej sporiteľne.