• Arwancovo

• 21.09.2017 08:55
      • Hovorme o detských právach
        Keďže v tomto projekte sa zaoberáme ľudskými právami, dňa 18. a 19.9. 2017 sme pripravili pre každú triedu na našej škole aktivity so zameraním na to, čo sa deťom nesmie. S pripraveným programom sme postupne navštívili všetky triedy.

• Deti na 1. stupni si obľúbili hlavne také aktivity, ako sú scénky zo života,  ruky priateľstva, ale najviac sa hádam tešili na sladkú odmenu. Deťom na 2. stupni  sa páčilo šitie džínsov, dramatizácia a hlavne ruky priateľstva, ktorými vyjadrili svoju spolupatričnosť.
        Deti takto mali možnosť zábavnou formou pochopiť,  ako by sa mali správať k svojmu okoliu a ako by mali byť rešpektované ony samy. Na záver hodiny  bol v každej triede odovzdaný Dohovor o právach dieťaťa, aby deti mali možnosť o svojich právach premýšľať a zároveň  sa učiť ich aj dodržiavať.
        FOTO zo všetkých aktiviít TU