Program Zelená škola

• Správajme sa všetci environmentálne a pomáhajme prírode spoločne

• 04.10.2018 14:02
      • Pridajte sa k nám a pomôžte zbierať druhotné suroviny.
        Našu planétu sme nezdedili po našich rodičoch, požičali sme si ju od našich detí. Odpad, ktorý vyprodukujeme dnes nájdu generácie po nás. Toto si uvedomujú žiaci, učitelia i ostatní pracovníci našej školy.
      •  Celoročné zbery u nás:

• Papier – každý mesiac vyhodnocuje riaditeľka školy najlepšieho zberača
        • Recyklohry (Školský recyklačný program) – zbierame celoročne drobný elektroodpad (červená nádoba).
        • Zber mobilov
        • Zber cartridgov a tonerov
        • ZbieramBaterky (školský program selektívneho zberu - individuálny zber doma, keď nazbierajú 1 kg donesú ich do školy p. Švábyovej) – zbierajú deti celoročne. Za pozbierané použité prenosné batérie a akumulátory získavajú deti body, ktoré majú možnosť na stránke www.zbierambaterky.sk vymeniť za darčeky.
        • Vrchnáky z PET fliaš –  podpora chlapčeka z Detvy na zakúpenie zdravotných pomôcok.
        • Environmentálny projekt ALINO -hravou formou cez malého mimozemšťana ALINA zbierame obaly z potravín výlučne z hliníkového materiálu. Motto projektu je Deti a Zem, nádej a dar.