Program Zelená škola

• Dni Zeme 2019 – aktivity v teréne

• 24.04.2019 09:57
      • Vzdelávanie o prírode, budovanie vzťahu k nej a aj praktické aktivity majú v našej škole svoje miesto už dlho a tradíciou sa tiež stali každoročné Dni Zeme. 17. apríla 2019 sme sa prírode venovali naplno. Najprv všetky triedy vytvárali triedne úle – kreslili seba tak, ako by si vedeli predstaviť svoje pôsobenie vo včeľom spoločenstve. A potom sme všetci vyšli do terénu a nasávali sme prírodu plnými dúškami.

• Menší žiaci sa zahrali na pátračov a pomocou questu spoznali školskú záhradu. Starší žiaci upratovali okolie kostola, ihriska Žihadielko, okolie školy na Nemocničnej ulici. Deviataci a ôsmaci upravili školský sad a náučný chodník a naša včelnica je už pomaly hotová. Pribudli vyvýšené záhony, nové schody, výsadba, úle dostali farebný náter. A keďže naše aktivity už presiahli rámec školy, o pár dní pomôžeme aj pri zriadení plochy, ktorá bude ukážkovou kvitnúcou lúkou priateľskou pre všetky drobné živé tvory.