Program Zelená škola

• Ekoolympiáda 2017

• 10.02.2017 12:40
      • 9. februára 2017 sme zorganizovali druhý ročník ekoolympiády. Zúčastnili sa jej zástupcovia tried z 5. – 8. ročníka, ktorí vytvorili zmiešané družstvá a súťažili medzi sebou. Otázky sa týkali týchto štyroch okruhov: príroda, voda a ropa, energia, odpady.
      • Na správne riešenie bolo potrebné zapojiť vedomosti z matematiky, biológie, chémie, ale tiež pozorne prečítať neznámy text a na základe získaných údajov odpovedať na otázky. Hlavu súťažiacim zamotali aj otázky týkajúce sa školskej záhrady a naopak hravo zvládli pokus s ropou.  Po spravodlivom spočítaní bodov už poznáme výsledky:
        1. miesto:        Dzúrikovci (S. Dzúrik, P. Gejdoš, N. Valentíny, J. Porvazník) – 65 bodov
        2. miesto:        Bušovci (J. Bušová, N. Manťová, A. Snováková, M. Chomistek) – 62 bodov
        3. miesto:        Mahútovci (J. Kudla, T. Prachár, B. Mahút, K. Daudová) – 55 bodov
                              Salajovci (M. Salaj, A. Majdišová, N. Langová, L. Hajdúchová) – 55 bodov

pre pozorných a trpezlivých čitateľov máme súťažnú úlohu. Vymenujte 5 liečivých rastlín a 4 ovocné stromy z našej školskej záhrady. Na vaše odpovede sa teší pani učiteľka Studeničová. Prví traja najrýchlejší získajú milý darček!