Program Zelená škola

• Rovesnícke vzdelávanie – Potraviny ekologicky, ekonomicky aj eticky

• 21.04.2017 12:52
      • Žiaci 7. A pripravili pre 2. – 9. ročník netradičné rovesnícke vzdelávanie. V priebehu dvoch dní sa v školskej knižnici vystriedalo 18 tried, teda viac ako 350 detí, ktoré sa dozvedeli o tom, čo je to potravinová míľa, koľko virtuálnej vody sa skrýva v potravinách, ako zbytočne nakupujeme a potom vyhadzujeme potraviny, ale aj o detskej práci nenápadne zabalenej do obalu z čokolády, pomarančovej šťavy či banánov.

• Každá trieda zároveň pripravila vlastný príspevok o potravinách. A bolo sa na čo pozerať! Videli sme hrané scénky, prezentácie, vypracovali pracovné listy, súťažili sme, ochutnali batáty, ale aj výborné lokálne nátierky s takmer nulovou potravinovou míľou. Všetkým ďakujeme  a tešíme sa na nové výzvy!