Súťaže

• Majstrovstvá Slovenska družstiev študentov, študentiek SŠ a žiakov, žiačok ZŠ v ONLINE šachu 2021

• 26.04.2021 07:42
      • V uplynulý víkend sa konali v historickej premiére prvé Majstrovstvá Slovenska družstiev študentov a študentiek SŠ a žiakov a žiačok ZŠ v ONLINE šachu 2021.
      • Z poverenia VV SŠZ ich zorganizoval Šachový klub Doprastav Bratislava. V čase, keď ostatné školské športy sú pozastavené, šachisti využili jedinečnosť svojho odvetvia v prepojení s modernými technológiami virtuálneho sveta a uskutočnili športové podujatie s rekordnými číslami účasti hráčov a škôl.

A tak v nedeľu 18. 4. 2021 podvečer sadli za monitory počítačov a ďalších zobrazovacích zariadení žiaci a žiačky základných škôl a prvého stupňa osemročných gymnázií. Nazbieralo sa ich až neuveriteľných 537 zo 118-ich (!) škôl z celého Slovenska.

Na tomto úspešnom podujatí sme sa zúčastnili aj my a touto cestou sa chceme poďakovať Marekovi Múčkovi 8.A, Andrejovi Zoššákovi 8.A a Jurajovi Červeňovi 7.B za úspešnú reprezentáciu našej školy smiley.

Fotogalériu nájdete TU