Program Zelená škola

• Deň Zeme – záväzok pre našu Zem

• 03.05.2017 09:25
      • 2. mája 2017 nikto v našej škole nezostal sedieť v lavici, ale urobili sme niečo konkrétne a užitočné pre svoju školu, okolie a mesto. Takmer 400 detí upratovalo okolie školy, školskú záhradu a sídlisko.

• Mladší žiaci vytvárali technikou land art obrázky z prírodnín, učili sa názvy kvetov, stromov, hmyzu. Piataci zisťovali a zaznamenávali, čo sa im na sídlisku nepáči (a veru našli toho dosť), šiestaci naplnili školský kompost všetkým, čo nepatrilo do záhonov a k jazierku  pred školou. A kedže vieme, že lokálne potraviny sú pre nás to naj..., siedmaci vysadili 12 kríkov ríbezlí, egrešov a malín, zasiali zmes tekvíc do kompostu, vo vyvýšenom záhone vyrastie fazuľa, šalát, hrášok, cvikla a všeličo iné. Okrem toho v triedach spolu so šiestakmi pestujú sadenice paradajok, paprík a kvetov. V školskej solárnej sušičke sa sušia prvé liečivé rastliny, vstup do školy zdobia novovysadené závesné kvetináče. Deviataci pomohli vyčistiť židovský cintorín, kde sa dozvedeli veľa o holokauste a živote Židov v Dolnom Kubíne. Všetci spolu sme prežili zdanlivo bežný, v skutočnosti však netradičný a veľmi užitočný deň!