Program Zelená škola

• Exkurzia v Záhradníctve Vaňo

• 03.05.2016 13:52
      • So žiakmi z  3.B a 4.B triedy sme navštívili dňa 2. mája 2016 Záhradníctvo Vaňo.  Sprievodcom nám bol pán Vaňo starší. Oboznámil nás s históriou záhradníctva, ktoré založil už v tridsiatych rokoch minulého storočia jeho otec.

• Mali sme možnosť prezrieť si celú záhradu, rôzne druhy drevín, skalničiek a byliniek . Videli sme aj systém zavlažovania a plochy, ktoré sa už pripravujú na jesenné kvety. Samozrejme sme nemohli obísť skleníky, kde sme sa kochali krásou a farebnosťou  letničiek a iných kvetín. Žiaci si kúpili kvietky, keďže sa blíži sviatok mamičiek. Na záver dostali všetci sadeničku balkónovej paradajky , ktorú ako sľúbili, si budú sami pestovať. Ďakujeme rodine Vaňovej za milé prijatie a dobrú spoluprácu s našou školou. Zároveň ďakujeme aj p. Mahútovej (rodičke našich žiakov)za zorganizovanie podujatia.

Triedne uč. Stančeková, Tarajová