Program Zelená škola

• Piaty ročník Enviroolympiády sme venovali včelám

• 04.02.2019 14:06
      • Už pár mesiacov sa rôznymi spôsobmi snažíme čo najviac naučiť o včeličkách. Na jar ich chceme privítať v školskej záhrade, a preto sa usilovne pripravujeme. 31. 1. 2019, teda v deň polročného hodnotenia našej práce, sme podobne ako po iné roky zorganizovali pre žiakov 5. – 9. ročníka Enviroolympiádu, ktorej téma je tento rok viac než jasná – včelárstvo.

• Deti pripravovali voskové sviečky, včelárske rámiky, spoznávali náradie, jeho použitie, testovali sa vo vedomostiach o živote a stavbe tela včiel, prenášali „nektár“ a „peľ“, kreslili včelie plásty, skladali puzzle. A keďže včelári sú štedrí a dobrosrdeční ľudia, peknými cenami sme za veľkú snahu a oduševnenie ocenili všetkých.