Program Zelená škola

• Pripomenuli sme si Deň Zeme pojektovým vyučovaním

• 25.04.2016 08:42
      • Ako už býva v našej škole dobrým dlhoročným zvykom niektoré dni venujeme tomu, aby sa učiteľmi stali priamo žiaci a vyučovali svojich rovesníkov. 19. apríl 2016 sa zmenil na takýto deň a škola sa stala miestom, kde pani učiteľky a niektorí žiaci počúvali, sprevádzali, súťažili a iní žiaci zasa prednášali, vysvetľovali, určovali pravidlá hier, hodnotili a usmerňovali.

• Každá trieda si pripravila 15 – 20 minútové aktivity na zadanú tému a počas štyroch vyučovacích hodín ich prezentovali pred ostatnými spolužiakmi, ktorí sa pravidelne striedali. A tak sa v každej triede vystriedalo asi 200 rozličných poslucháčov. Na záver dňa každý napísal krátke zhodnotenie prežitého dňa.

Zo všetkých vyberáme tento netradičný pohľad jednej siedmačky: Dnes sa pirátske posádky našej základnej školy zúčastnili zámorskej výpravy, na ktorej schopne zostavená partia žiakov zaplavila každú triedu množstvom o brehy burácajúcich informácií. Spolu s aktivitami, na ktorých si každý overil, čo sa naučil, premenili nás chudobných na bohatých moreplavcov. Získané diamanty si zamkneme do hláv, ktoré sú najlepšími truhlicami pokladov (Lucka Plešková, 7. A).

Fotoalbum TU