Program Zelená škola

• Deň Zeme – „Poďme všetci von!“

• 25.04.2016 08:58
      • Našej Zemi sa nevenujeme len teoreticky, ale snažíma sa jej pomáhať aj činmi. A preto sme 21. apríl 2016 venovali rozličným aktivitám venovaným prírode a nášmu okoliu.

• V areáli školy ale aj vo vzdialenejšom okolí sa čistilo, zbierali sa odpadky, zostavovali obrázky z prírodnín, dokumentovali veci, ktoré sa nám nepáčia. Kompostovisko sa plnilo vyhrabanou trávou a lístím, záhony sme obsiali zeleninou a kvetmi, jazierko je čisté a pripravené privítať návštevníkov z ríše hmyzu.
        Deviatačky pripravili pre ostatných spolužiakov nové ihrisko s hracími plochami, kde nie sú potrebné figúrky, ale stávajú sa nimi sami žiaci. Chlapci zostavovali solárnu sušičku a solárny varič a postupne vzniká aj nová meteostanica.
        O naše aktivity sme sa podelili aj s deťmi s materskej školy na našom sídlisku. pripravili sme im stanovištia, na ktorých sa formou hier a jednoduchých súťaží dozvedeli veľa o odpadoch, správnom narábaní s nimi a o tom, že najlepšou cestou je žiadne odpady nevytvárať.

Fotoalbum TU