Program Zelená škola

• Hovorme o jedle 2017

• 22.10.2017 20:24
      • V dňoch 16. – 20. októbra 2017 prebiehal už piaty ročník celoslovenskej súťaže Hovorme o jedle, ktorú organizuje Centrum rozvoja znalostí o potravinách v spolupráci s Ministerstvom pôdohospodárstva a Ministerstvom školstva SR. Naši žiaci sa tradičnými aj menej tradičnými formami venovali týmto témam: Chlieb, pečivo, obilniny, cestoviny, Zelenina, ovocie, orechy z našich sadov, Mlieko a mliečne výrobky od slovenských kravičiek, Dodržiavaj pitný režim, Mäso, hydina, ryby, vajcia, Sleduj informácie na obale potravín, Tuky a cukry z domácich surovín, Jedz a hýb sa.

• Veľa sa miešalo, krájalo a ochutnávalo, sladené nápoje sme vymenili za čistú vodu alebo bylinkový sirup, upiekli sme vlastný chlieb, vyrobili jogurty aj prvý školský syr. Inšpirovali sme sa aj tradíciami a natlačili sme si sud kapusty ako prevenciu pred zimnými neduhmi. Navštívili sme malé hospodárstvo, ale aj veľkú farmu, vysadili sme jedlý živý plot a pripravili školské záhony na zimný oddych.  A kedže nielen strava, ale aj pohyb má vplyv na naše zdravie, podnikli sme kratšie či dlhšie túry do okolia mesta