Program Zelená škola

• Vyhodnotenie Dní Zelených škôl 2019

• 30.05.2019 12:08
      • S radosťou oznamujeme všetkým našim priaznivcom, pomocníkom a podporovateľom, že naše aktivity v rámci Dní Zelených škôl nezostali bez povšimnutia a dostali sme nasledujúcu správu:

• V apríli ste sa zapojili do Dní Zelených škôl, za čo by sme Vám radi poďakovali. Veľmi si ceníme Vaše aktivity, ktoré robíte pre zviditeľňovanie environmentálnych problémov a pre ich odstraňovanie. Určite viete rovnako dobre ako my v tíme Zelenej školy, že aj drobné zmeny vedú k veľkým veciam. A veľkou vecou je pre nás aj zmena postojov či vybudovanie správnych návykov, k čomu spolu so svojím kolégiom vediete školy i verejnosť.

Výber 3 škôl, ktorým uhradíme registračný poplatok do ďalšieho ročníka programu, nebol jednoduchý. V tíme sme brali ohľad najmä na dve kritériá, a to na úroveň environmentálneho zamerania aktivít a na mieru zapojenia verejnosti, rodičov, médií ap.

Napokon sme sa rozhodli oceniť nasledovné školy:

ZŠ P. Škrabáka Dolný Kubín

Gymnázium Viliama Paulinyho-Tótha v Martine