Súťaže

• AKO SPRÁVNE HOSPODÁRIŤ S PENIAZMI alebo FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ U NÁS V ŠKOLE

• 14.05.2018 10:21
      • Žiaci 4.C a 7.A triedy sa zapojili v mesiacoch september 2017 - január 2018 do Eurosúťaže Euráčik a Centáčik, ktorá mala podporiť finančnú gramotnosť žiakov. Ich úlohou bolo plniť rôzne úlohy, zamerané na hospodárenie s financiami, precvičovali svoj odhad, sporili, aj investovali.

• Vyhlasovateľom súťaže bol Datakabinet-inšpirácia bez hraníc, ktorý poskytuje učiteľom, žiakom a rodičom vzdelávacie materiály školského vydavateľstva PUBLICOM. Za svoju účasť získali žiaci diplom a vecné dary pre triedu.

Finančnú gramotnosť si preverili aj všetci žiaci ŠKD, ktorí sa tejto téme venovali so svojimi p. vychovávateľkami, ozrejmili si pojem a naučili sa aj to, aké je dôležité sporiť si peniažky do svojich prasiatok. Spoločne si aj „prasiatkové pokladničky“ namaľovali.