Súťaže

• Rozprávkové inšpirácie

• 04.05.2023 15:14
      • Vyhlasovateľom výtvarnej súťaže Rozprávkové inšpirácie bol Školský klub detí  našej základnej školy.

• Poslaním súťaže bolo motivovať deti k čítaniu rozprávkových kníh,  kresleniu, maľovaniu  rozprávok, ilustrácií, ktoré sú pre deti zdrojom ich potenciálu. Deti sa prostredníctvom rozprávok naučili rozpoznávať kladné vlastnosti, charakter i cnosti a mohli vyjadriť svoje názory a postoje k rozprávkam, napr. keď sa im rozprávka nepáčila, alebo správanie  postáv nebolo v súlade s ich postojom, mohli ju dorobiť umelecky  vo výtvarnej podobe rôznymi technikami. Tento rok v tejto výtvarnej súťaži bol zameraný na zvieratká – konkrétne na   rozprávku: „Včielka Maja“.

Výtvarnej súťaže „Včielka Maja“ sa zúčastnili všetky oddelenia ŠKD – bolo  odovzdaných 31výtvarných prác.  Výtvarné práce sú vystavené na nástenkách vo vestibule smerom do školskej jedálne.

Vyhodnotenie:

1.m.: Laura Pukáčová, V.oddelenie