Súťaže

• 22.05.2023 13:47
      • Počas týždňa 15. – 19. 5. sa žiaci 4.ročníka zúčastnili ŠvP v turistickom stredisku Krpáčovo pri Dolnej Lehote, okres Brezno. Stredisko je od roku 1978 súčasťou Národného Parku Nízke Tatry a jeho ústredným bodom je umelá vodná nádrž Krpáčovo.

• Naši žiaci sa ubytovali v skupinkách 2 – 4 žiaci. V dopoludňajších hodinách absolvovali vyučovanie a po obede ich už čakali kamaráti animátori. Pripravili si pre deti pestrý program, deti v štyroch skupinách, každá pod vedením svojho patróna, plnili súťažné úlohy s prírodovednou tematikou. Vyrobili si vlastné vlajky, bojový pokrik, snažili sa získať body pre svoje družstvo. Nechýbala ani veľká uvítacia diskotéka. Najväčšie nadšenie prejavili deti z aktivity, pri ktorej každá izba musela vymyslieť, aký tovar alebo službu by mohli speňažiť. A tak animátori s pani učiteľkami prežili príjemný večer s divadlom, masážami, kozmetikou, tetovacím salónom, veštiarňou, kaderníctvom, herňou, nakupovali v papiernictve, cukrárni, či  v športových potrebách.

Napriek nepriaznivému počasiu sa deti dobre zabavili, nadviazali nové priateľstvá s deťmi z Partizánskej Ľubče, s ktorými sme sa delili o ubytovňu, a na záver si vzájomne popodpisovali táborové tričká. Na Krpáčovo tak ľahko nezabudneme.

Fotogaléria: TU