• Grantový program Nadácie Volkswagen „Zelené vzdelávanie“

• 19.06.2017 12:31

•  V októbri 2016 sa nám podarilo uspieť v grantovom programe Nadácie Volkswagen s názvom „Zelené vzdelávanie.“ Jedná sa o program, ktorý podporuje a rozvíja environmentálne aktivity v praktických situáciách. Má podobu súťaže medzi triednymi kolektívmi a naša škola získala finančné prostriedky na projekt s názvom „Slnko a vietor sú tu vždy.“
        Projekt je zameraný na využitie obnoviteľných zdrojov energie formou návrhu a zostrojenia jednoduchých  a funkčných zariadení zameraných na slnečnú a veternú energiu.

• Zadanie súťaže: Navrhnite ľubovoľné funkčné zariadenie a postup jeho konštrukcie, ktoré bude pre svoju činnosť využívať slnečnú alebo veternú energiu. Zariadenie musí byť využiteľné priamo v škole alebo v školskej záhrade ako učebná pomôcka alebo funkčný model. Váš rozpočet na realizáciu nesmie prekročiť 300 €.
        Súťažné skupiny: jeden súťažný tím pre každú triedu 5. – 8. ročníka.
        Termín: február 2017
        Vyhodnotenie súťaže: Komisiou bude kolégium  Zelenej školy.  Prezentácia každej skupiny potrvá  10 minút (poster, funkčný model), 10 minút budú tvoriť otázky komisie. Víťazná skupina získa zaujímavé odmeny a ich návrh sa v spolupráci s rodičmi zostrojí. Víťazov predstavíme na Svetový deň Slnka v záhradnej učebni.