• Grantový program Nadácie Volkswagen Zelené vzdelávanie – prezentácia projektov

• 19.06.2017 12:29
      • Dňa 13. marca 2017 sa v školskej knižnici súťažilo. Družstvá z 5. – 8. ročníkov prezentovali svoje návrhy zariadení, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje energie. Súťažnú porotu tvorilo kolégium Zelenej školy. Hodnotenie pozostávalo zo štyroch častí – ústna prezentácia, poster, možnosť využitia v škole a originalita. Víťazné projekty sa dočkajú aj realizácie, pri ktorej nám pomôžu rodičia žiakov a pani učiteľky.

• Žiaci nesklamali a tak sme sa oboznámili s návrhmi na solárneho robota, agenta poháňaného slnečnou a veternou energiou, solárny ohrievač vody, mlyn s osvetlením na veterný pohon, zvonkohru z odpadových materiálov, destilačné zariadenie, pumpu so zavlažovacím zariadením a solárnu pec.  A kedže všetky projekty splnili stanovené požiadavky, porota rozhodla takto:
        Najlacnejšie funkčné zariadenie: 8. B
        Najväčšia kreativita: 5. A
        Najpraktickejšie zariadenie: 6. B
        Najefektnejšie zariadenie: 8. A
        Najekologickejšie zariadenie: 7. A
        Najnezvyčajnejšie zariadenie: 7. B
        Najprekvapujúcejšie zariadenie: 5. B
        Zriadenie s najjednoduchšou konštrukciou: 6. A

A ktoré návrhy v tomto školskom roku aj zostrojíme? Bude to solárna pec, ohrievač vody, destilačné zariadenie, veterný mlyn a zvonkohra.