• Dotácia na školskú stravu - aktualizácia informácií

• Dňa 01.08.2021 nadobudnú účinnosť právne úpravy zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o dotáciách“), ktorými sa plošne ukončuje poskytovanie dotácie na stravu v ZŠ a poslednom ročníku MŠ – „obedy zdarma“.

Od šk. r. 2021/2022 bude poskytovaná dotácia na stravu len deťom:

• ak je rodina v hmotnej núdzi,

• ak je príjem rodiny najviac vo výške životného minima,

alebo

• ak si ani jeden člen domácnosti neuplatnil (alebo neuplatní pri ročnom zúčtovaní dane) nárok na daňový bonus.

Aké potvrdenie je potrebné priniesť do školy pre „obedy zdarma“?

1. Ak je rodina v hmotnej núdzi: Potvrdenie Vám na požiadanie vystaví Úrad práce sociálnych vecí a rodiny v D. Kubíne, 4. poschodie, oddelenie hmotnej núdze.
            2. Ak je príjem rodiny najviac vo výške životného minima: Zákonný zástupca musí požiadať Úrad práce a sociálnych veci a rodiny  v Dolnom Kubíne o posúdenie príjmu za posledných šesť mesiacov od podania žiadosti. Formulár na posúdenie príjmu TU (Čo všetko je potrebné priložiť k Formuláru na posúdenie príjmu sa nachádza na  druhej strane formulára.)
            3. Ak si ani jeden člen domácnosti neuplatnil nárok na Daňový bonus: Čestné vyhlásenie

Potvrdenia, resp. Čestné vyhlásenie je potrebné priniesť do kancelárie školy a preukázať sa nimi v termínoch od 28. 7. 2021 do 6. 8. 2021 v čase 8.00 - 12.00 hod.

Pozor: Ak nastane zmena a zákonný zástupca požiada o daňový bonus v priebehu roka alebo na konci zúčtovacieho obdobia a neoznámi to škole (rodič poberá dotáciu na školskú stravu a zároveň uplatňuje aj daňový bonus), v tom prípade finančné prostriedky na školskú stravu boli dieťaťu poskytované neoprávnene od dátumu uplatnenia si daňového bonusu a zákonný zástupca je povinný vrátiť všetky finančné prostriedky, ktoré čerpal.

Zákonní zástupcovia, ktorí nespĺňajú ani jednu z vyššie uvedených podmienok, hradia poplatok za školskú stravu v plnej výške. Výška stravného (obedy a desiaty) bude zverejnená pred začiatkom šk. roka 2021/2022.

V prípade otázok ohľadne dotácie na školskú stravu môžete kontaktovať zamestnancov školy na  skola@zsdk.info.

• Letná škola - zmena

• Na základe záujmu zo strany rodičov je možné prihásiť do Letnej školy 2021 žiakov 3. - 7. ročníka (rozšírenie o tretí ročník).

Termín: 23. - 27. 08. 2021.

Informovaný súhlas a poplatok  môžete odovzdať v kancelárii školy 28. 7. - 6. 8. 2021 od  8.00 do 12.00 hod.

Svoj záväzný záujem vyjadríte odovzdaním informovaného súhlasu a zaplatením poplatku, tlačivo TU.

Konkrétne informácie a predpokladaný program nájdete v letáku TU

• Dotácia na školskú stravu, zmena od 01. 09. 2021

Od šk. r. 2021/2022 bude poskytovaná dotácia na stravu len deťom:

• ak je rodina v hmotnej núdzi,

• ak je príjem rodiny najviac vo výške životného minima,

alebo

• ak si ani jeden člen domácnosti neuplatnil (alebo neuplatní pri ročnom zúčtovaní dane) nárok na daňový bonus.

Aké potvrdenie je potrebné priniesť do školy pre „obedy zdarma“?

2. Ak je príjem rodiny najviac vo výške životného minima: Potvrdenie Vám na požiadanie vystaví Úrad práce sociálnych vecí a rodiny v D. Kubíne, 4. poschodie, oddelenie hmotnej núdze.

Potvrdenia, resp. Čestné vyhlásenie je potrebné priniesť do kancelárie školy a preukázať sa nimi v termínoch od 28. 7. 2021 do 6. 8. 2021 v čase 8.00 - 12.00 hod.

Pozor: Ak nastane zmena a zákonný zástupca požiada o daňový bonus v priebehu roka alebo na konci zúčtovacieho obdobia a neoznámi to škole (rodič poberá dotáciu na školskú stravu a zároveň uplatňuje aj daňový bonus), v tom prípade finančné prostriedky na školskú stravu boli dieťaťu poskytované neoprávnene od dátumu uplatnenia si daňového bonusu a zákonní zástupca je povinný vrátiť všetky finančné prostriedky, ktoré čerpal.