• Regionálne pexeso

• Dňa  24.5.2023 sa  v Liptovských Sliačoch konala prehliadka regionálnej výchovy pod názvom „Regionálne pexeso“, ktorú každé dva roky organizuje Združenie pedagógov zo škôl s regionálnou výchovou.
        • Plavecký výcvik

• V dňoch 22.5. – 26.5. 2023 sa žiaci tretích a štvrtých ročníkov zúčastnili Základného plaveckého výcviku.
        • Škola v prírode

• Počas týždňa 15. – 19. 5. sa žiaci 4.ročníka zúčastnili ŠvP v turistickom stredisku Krpáčovo pri Dolnej Lehote, okres Brezno. Stredisko je od roku 1978 súčasťou Národného Parku Nízke Tatry a jeho ústredným bodom je umelá vodná nádrž Krpáčovo.

• Hodina pre rodinu

• Rok prešiel ako voda a naši štvrtáci zložia pred rodičmi, starými rodičmi a svojimi blízkymi takú "malú maturitu".

• Deň so svojou školou

• Milí naši rodičia, priaznivci, žiaci aj podporovatelia.

13 5. 2023 plánujeme v prípade priaznivého počasia uskutočniť veľkú akciu v školskej záhrade pre všetkých záujemcov - Deň so svojou školou.

Budú pripravené súťaže, prídu medzi nás sokoliari, vyskúšate si lukostreľbu.

Ak máte nepotrebné knihy, semienka, sadeničky, prinesti ich a určite urobíte radosť niekomu inému.

Nepotrebné tričká sa stanú súčasťou aktivity Prines tričko, kúp si tričko. Prosíme tričká priniesť do 10.30 hod., potom sa začne s predajom za symbolickú cenu 0,50 € za kus.

A čo je Fair trade párty? Chceme podporiť lokálne potraviny, a preto môžete priniesť koláčiky či iné domáce občerstvenie a spolu sa rozdelíme, ochutnáme a utvrdíme sa v tom, že oravská kuchyňa je naj...

A ak počasie nevyjde podľa našich predstáv? Nuž vyberieme iný vhodný termín. O všetkom potrebnom budeme ešte informovať.

Tešíme sa na vás:)

• Programovanie s micro:bitmi

• Na hodinách informatiky sa žiaci zoznámili s micro:bitmi, ktoré robia informatiku zábavnejšou a vedú žiakov k tvorivosti a objavovaniu.

• Detský denný prímestský letný tábor

• Príchod leta sa veľmi rýchlo blíži a Vy už určite rozmýšľate nad tým, ako budú tráviť voľné chvíle Vaše ratolesti.

KAPACITA NAPLNENÁ!
        • Návšteva seniorov

• V utorok 25.4. deti zo záujmového útvaru Kolovrátok opäť navštivili senirov v Centre sociálnych služieb Brezovec.
        • Ako a kedy správne kosiť?

• Kosenie nie je jednoduchá záležitosť. V Zelenej škole chalani pripravili video o tom, ako kosiť, aby bol spokojný nielen človek, ale aj ostatné živé tvory.
            Video nájdete TU.
        • Ekoolympiáda 2023

• V novej STEME učebni sme tvorili netradične - spojením technológií a ekológie.
            Deti tvorili "zelený" dom a programovali opeľovanie rastlín. A vraj že technológie a životné prostredie sa nekamarátia. Nie veru, len treba hľadať vzájomné spojenia.
            Krátke video TU.