Čitateľská gramotnosť

• Prváci besedovali so spisovateľkou

• 28.11.2018 14:32
      • Dňa 28.11.2018 sa naši najmladší – prváci – zúčastnili besedy s pani spisovateľkou Renátou Bočkayovou – Vasekovou, ktorú sprevádzala pani Kazimírová z Okresnej knižnice. Pani spisovateľka pôsobí ako pedagóg na Strednej zdravotníckej škole v Dolnom Kubíne, tak sme zostali veľmi prekvapení, keď sme ju privítali v našej školskej knižnici.

• Veru sme ani len netušili, že človeka, ktorého stretávame každý deň aj v priestoroch našej školy, píše také krásne knihy, ako napr. Šťúplik a vybrané slová, Počítačový vírus, Tatrankovia, či tajomstvo víchrice. Keďže pani spisovateľka pochádza spod tatranských štítov, porozprávala žiakom nielen o svojej tvorbe, ale aj o kráse Tatier, o tom ako sa máme k prírode správať, čo sa v prírode patrí a čo nie. Dokonca pridala aj pár príbehov, ktoré sama v tatranskej prírode zažila. Na záver si pre žiakov pripravila hádanky, a veru deti poznali, aké zvieratká sa v obrázkoch ukrývajú a aké zvuky vydávajú. Našu vzácnu návštevu sme odmenili aj malým darčekom.