• Prvácky kemp vás čaká

• Vážení rodičia, starí rodičia, podporovatelia školy.

Touto cestou by sme vám všetkým chceli pripomenúť, že je ešte stále čas na prihlásenie predškolákov (budúcich prvákov) do Prváckeho kempu 2023.

Prihláška na stiahnutie TU.

• Prváci - výletníci

• Pri príležitosti medzinárodného dňa detí pripravilo Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava pre všetky menšie deti interaktívne podujatie na Oravskom hrade.
        • Regionálne pexeso

• Dňa  24.5.2023 sa  v Liptovských Sliačoch konala prehliadka regionálnej výchovy pod názvom „Regionálne pexeso“, ktorú každé dva roky organizuje Združenie pedagógov zo škôl s regionálnou výchovou.
        • Plavecký výcvik

• V dňoch 22.5. – 26.5. 2023 sa žiaci tretích a štvrtých ročníkov zúčastnili Základného plaveckého výcviku.
        • Škola v prírode

• Počas týždňa 15. – 19. 5. sa žiaci 4.ročníka zúčastnili ŠvP v turistickom stredisku Krpáčovo pri Dolnej Lehote, okres Brezno. Stredisko je od roku 1978 súčasťou Národného Parku Nízke Tatry a jeho ústredným bodom je umelá vodná nádrž Krpáčovo.

• Hodina pre rodinu

• Rok prešiel ako voda a naši štvrtáci zložia pred rodičmi, starými rodičmi a svojimi blízkymi takú "malú maturitu".

• Deň so svojou školou

• Milí naši rodičia, priaznivci, žiaci aj podporovatelia.

13 5. 2023 plánujeme v prípade priaznivého počasia uskutočniť veľkú akciu v školskej záhrade pre všetkých záujemcov - Deň so svojou školou.

Budú pripravené súťaže, prídu medzi nás sokoliari, vyskúšate si lukostreľbu.

Ak máte nepotrebné knihy, semienka, sadeničky, prinesti ich a určite urobíte radosť niekomu inému.

Nepotrebné tričká sa stanú súčasťou aktivity Prines tričko, kúp si tričko. Prosíme tričká priniesť do 10.30 hod., potom sa začne s predajom za symbolickú cenu 0,50 € za kus.

A čo je Fair trade párty? Chceme podporiť lokálne potraviny, a preto môžete priniesť koláčiky či iné domáce občerstvenie a spolu sa rozdelíme, ochutnáme a utvrdíme sa v tom, že oravská kuchyňa je naj...

A ak počasie nevyjde podľa našich predstáv? Nuž vyberieme iný vhodný termín. O všetkom potrebnom budeme ešte informovať.

Tešíme sa na vás:)

• Programovanie s micro:bitmi

• Na hodinách informatiky sa žiaci zoznámili s micro:bitmi, ktoré robia informatiku zábavnejšou a vedú žiakov k tvorivosti a objavovaniu.

• Detský denný prímestský letný tábor

• Príchod leta sa veľmi rýchlo blíži a Vy už určite rozmýšľate nad tým, ako budú tráviť voľné chvíle Vaše ratolesti.

KAPACITA NAPLNENÁ!