Program Zelená škola

• Jar v školskej záhrade

• 07.04.2016 12:01
        • To, že naši žiaci sú usilovní, je všetkým dobre známe.....a svedčí o tom aj starostlivosť našich druhákov z 2.C triedy.

• 31.03.2016 12:04
        • 22. marec je každoročne venovaný vzácnej tekutine – vode. Ani v našej škole sme na túto tému nezabudli a dievčatá zo 6. A triedy pripravili rovesnícke vzdelávanie pod názvom „Ochraňuj, šetri, rozumne využívaj.“ V prezentácii oboznámili mladších aj starších spolužiakov s tým, aké je dôležité vodou nielen šetriť, ale ju ani neznečisťovať a upozornili ich aj na to, že voda je obrovským bohatstvom celého Slovenska.

• Staviame z drevených paliet

• 15.03.2016 11:16
        • Začiatok marca priniesol slnečné počasie a tým aj prvé zmeny v školskej záhrade. Piataci a šiestaci využili nepotrebné drevené palety a vybudovali z nich hotel pre hmyz a kompostovisko.
        • Ako sme vešali vtáčie búdky

• 23.02.2016 09:04
        • Deti so záujmového útvaru Mladý chovateľ vedia, že pred príchodom jari je potrebné pripraviť pre vtáky búdky na hniezdenie. A tak využili slnečné februárové popoludnie, vyšli na kopec Brezovec a zavesili dve vtáčie búdky na chránené a tiché miesto.

• Učenie v záhrade pokračuje

• 16.02.2016 14:31
        • Naša škola sa aj v školskom roku 2015/2016 zapojila do projektu „Záhrada, ktorá učí“. V školskej záhrade postupne pribudnú nové a zaujímavé pomôcky, ktoré budeme využívať pri získavaní užitočných vedomostí. A aby sme neboli na jar zaskočení, pripravujeme sa na učenie v záhrade už teraz, vo februári.