Program Zelená škola

• Ekoolympiáda v našej škole

• 16.02.2016 08:18
        • 29. januára 2016 sa niektorí žiaci 5. – 9. ročníka stretli v školskej knižnici a súťažili v tom, kto má najviac vedomostí týkajúcich sa našej planéty, životného prostredia, šetrenia a nahrádzania rôznych zdrojov surovín a energií
        • STAROSTLIVÍ DRUHÁCI

• 22.01.2016 12:11
        • Obdobie zimy  nie je pre všetkých najpríjemnejším obdobím. A zvlášť to platí pre zvieratká. Aj keď tohtoročná zima nie je veľmi bohatá na sneh, predsa len mnohým zvieratkám narobí šarapatu.

• 16.02.2016 08:20
        • V našej škole zbierame odpadový papier už od jej vzniku.
          Aby sme žiakov motivovali k zberu, každoročne pani riaditeľka vyhlasuje súťaž medzi triedami o intenzívny zber papiera. Podmienku úspechu bolo nielen nazbierať v triede čo najviac papiera, ale aj 100% účasť  žiakov v triede, ktorí donesú papier.
        • Život nášho ovocného stromu

• 22.01.2016 10:31
        • Vedenie ZŠ P. Škrabáka na podnet Žiackeho parlamentu  vyzval v minulom školskom roku každú triedu, aby sa zapojili do školského projektu „Život nášho ovocného stromu“
          Každá trieda našej školy sa stará o jeden ovocný strom, ktorý si zasadila v ovocnom sade našej záhrady. Prostredníctvom projektu „Život nášho ovocného stromu“ sme chceli, aby žiaci nadobudli väčší citový vzťah k prírode okolo nás, utužiť triedne kolektívy pri spoločnej práci a vypestovať v nich spolupatričnosť jeden k druhému, naučiť žiakov tímovej práci a k zodpovednosti za plnenie stanovenej úlohy.

• Pomáhame opereným priateľom

• 10.12.2015 13:27
        • Členovia záujmového útvaru Mladý chovateľ sa vedia postarať aj o vtáčiky žijúce v okolí školy. Pripravili drevené kŕmidlá, ktoré zavesili na stromy v areáli školskej záhrady.