Program Zelená škola

• Včelári si pomáhajú

• 19.01.2022 14:21
        • Včelár je  včelárovi vždy priateľom. Poprosili sme šéfredaktora časopisu Dymák Michala Petrušku s malou dušičkou o sponzorské predplatné. Uplynulo len pár dní a v školskej pošte sa objavil nielen časopis, ale aj krásny včelársky kalendár. Srdečne ďakujeme, školskí včelári už listujú, čítajú, učia sa.
        • Ako na odpady?

• 14.01.2022 10:21
        • To, že sa denne produkuje veľa odpadu, je známa vec. Rovnako známou pravdou je aj to, že separovanie je potrebné. A tak naše pani kuchárky s pánom školníkom vzali separovanie odpadu v jedálni vážne a hľa, čo zistili. Množstvo komunálneho odpadu z jedálne sme znížili o 80 %. Číslo vysoké, zarážajúce, ale súčasne potešujúce. A plasty a papier končia tam, kde sa opäť využijú. A okrem životného prostredia šetríme aj peniažky. Nuž takto môže vyzerať separácia v praxi:)
        • Streda bez áut

• 14.01.2022 08:30
        • V Zelenej škole sme vymysleli súťaž pre triedy. Od januára do júna 2022 vyhlasujeme Stredy bez áut. Každú stredu spočítame, koľko detí v jednotlivých triedach chodí do školy pešo, kolobežkou či bicyklom a koľkí sa nevedia vzdať pohodlia a bez auta neprejdú ani minimálnu trasu. Samozrejme tí, ktorí bývajú ďaleko, cestujú obvyklým spôsobom.
          Podrobnosti dostanú triedy prostredníctvom svojich členov Kolégia Zelenej školy.
          Trieda, v ktorej najviac detí využije vlastné nohy ako najlepší dopravný prostriedok, bude odmenená. Čím? Nuž treba nechať priestor aj na prekvapenia a fantáziu.
        • Kompostujeme s 3. B

• 04.11.2021 13:44
        • Naši tretiaci nám ukázali, ako jednoducho si vieme vyrobiť kompost aj doma alebo v triede. Nech sa páči, poučte saTU