Program Zelená škola

• Piaty ročník Enviroolympiády sme venovali včelám

• 04.02.2019 14:06
        • Už pár mesiacov sa rôznymi spôsobmi snažíme čo najviac naučiť o včeličkách. Na jar ich chceme privítať v školskej záhrade, a preto sa usilovne pripravujeme. 31. 1. 2019, teda v deň polročného hodnotenia našej práce, sme podobne ako po iné roky zorganizovali pre žiakov 5. – 9. ročníka Enviroolympiádu, ktorej téma je tento rok viac než jasná – včelárstvo.

• Kráľovstvo včiel v našej škole

• 23.01.2019 14:09
        • Jednou z aktivít projektu Environmentálni experti je aj hra Kráľovstvo včiel. A môžeme potvrdiť, že je nielen pekná a zábavná, ale veľa nás naučila aj o živote malých pracovitých tvorov, ktoré sa stanú od jari súčasťou našej školskej záhrady.
          Podrobnejšie TU

• Projekt SadOVO sme zakončili výsadbou

• 10.04.2019 10:13
        • 20. november 2018 bol síce chladný a veterný, ale to nás neodradilo a v školskej záhrade sme vysadili 8 ovocných stromčekov starých odrôd jabloní a hrušiek. 12 žiakov, jedna pani učiteľka a odborný garant projektu pán Bruno Jakubec usilovne nosili kompost, zarážali pevné drevené koly, sypali hlinu, nastieľali mulč, priväzovali stromčeky a nakoniec pokrstili nový sad. A čím?

• Celoslovenský projekt Klíma nás spája

• 16.11.2018 08:11
        • Naše „zelenoškolské“ aktivity nadobúdajú nové rozmery aj vďaka projektom. Reagovali sme na grantovú výzvu a dostal sme sa medzi 10 škôl z celého Slovenska, ktoré budú do konca školského roka realizovať vo svojich areáloch opatrenia proti klimatickým zmenám.

• HOVORÍME O JEDLE - opäť súťažíme

• 19.10.2018 11:22
        • Rovesnícke vzdelávanie Farma je naj....

Štvrtok 18. október 2018 bol pre našich tretiakov, štvrtákov a piatakov netradičný. Deviatačky pre nich pripravili rovesnícke vzdelávanie, počas ktorého sme si vysvetlili, čo to znamená, že sú potraviny lokálne.