Program Zelená škola

• Deň Zeme – záväzok pre našu Zem

• 03.05.2017 09:25
        • 2. mája 2017 nikto v našej škole nezostal sedieť v lavici, ale urobili sme niečo konkrétne a užitočné pre svoju školu, okolie a mesto. Takmer 400 detí upratovalo okolie školy, školskú záhradu a sídlisko.

• Získali sme certifikát „Ukážková prírodná záhrada“

• 21.06.2017 14:02
        • Naša školská záhrada je pre mnohých netradičná. A to je aj zámer všetkých, ktorí ju pretvárajú a menia. Snažíme sa vytvoriť miesto, ktoré bude oázou pre živočíchy, rastliny a ľudí, spolupracujeme s prírodou a púšťame ju do našej záhrady v rôznych podobách.

• Rovesnícke vzdelávanie – Potraviny ekologicky, ekonomicky aj eticky

• 21.04.2017 12:52
        • Žiaci 7. A pripravili pre 2. – 9. ročník netradičné rovesnícke vzdelávanie. V priebehu dvoch dní sa v školskej knižnici vystriedalo 18 tried, teda viac ako 350 detí, ktoré sa dozvedeli o tom, čo je to potravinová míľa, koľko virtuálnej vody sa skrýva v potravinách, ako zbytočne nakupujeme a potom vyhadzujeme potraviny, ale aj o detskej práci nenápadne zabalenej do obalu z čokolády, pomarančovej šťavy či banánov.