Program Zelená škola

• Deň Zeme 2022

• 14.04.2022 07:14
      • Dobré zvyky treba zachovávať. A aj preto sa každoročne na jar púšťame do Dní Zeme.
      • Len zbierať odpadky a sadiť čokoľvek zelené už dávno nestačí. My sme sa učili netradične a hravo o doprave, spoznávali sme poklady prírodnej záhrady, prišlo aj na upratovanie, kompostovanie. Vyčistili sme aj okolie školy s úmyslom byť pre dospelých príkladom, možno až výkričníkom toho, čo niekedy dokážu vyprodukovať. Pripravili sme anketu o tom, ako sa v našom meste ľudia prepravujú (zverejníme ju o pár dní), fotili sme to, čo sa nám v meste (ne)páči, tvorili sme ekokódex ....

Aktivít možno až priveľ najeden deň, ale viac ako 400 detí a ich učitelia - to je už poriadna dávka rúk, hláv, nápadov.

Krátke video TU

Fotogaléria: TU