• Ako sme sa stali výnimočnou školou?

• 12.01.2024 11:07
      • Celkom jednoducho. Prihlásili sme sa s naším projektom Podnikavá škola do grantového programu Nadácie ZSE Výnimočné školy a komisia rozhodla, že stojí za to projekt podporiť.
      • A tak rozvíjame ako správna podnikavá škola finančnú gramotnosť detí tak, ako je to pre nás charakteristické - prakticky, v reálnom svete.

Začali sme testovaním a využívaním vzdelávacích materiálov v rámci programu FINQ, pripravili a realizovali sme Vianočné trhy. Čaká nás burza kníh, príprava pomôcok pre školu s využitím 3D tlače, upcyklácia nepotrebného šatstva. A čo so získanými prostriedkami urobíme? Sme práve v období, kedy sa o tom v triedach diskutuje a deti s pani učiteľkami vyberajú tie naj... nápady. Je zvláštne sledovať, ako deti opatrne narábajú s peniažkami, ktoré si museli sami zarobiť. Cena vlastnej práce je zrazu celkom iná ako to, čo zarobia mamka a tatko.