Národné

  • Detský denný prímestský letný tábor
   • Detský denný prímestský letný tábor

   • 15.07.2022 15:18
   • V prvých letných prázdninových dňoch 11.-15.7.2022 sa uskutočnil Detský denný prímestský letný tábor v spolupráci s CVČ pri ZŠ Petra Škrabáka, Združením Brezovček a mestom Dolný Kubín.
   • 1.deň:

    Navštívili sme Archeoprak Mokrý kút vo Vyšnom Kubíne kde sme pod vedením muzeológa a archeológa p. Tomáša Demiana spoznali život na Orave v období praveku a v jednotlivých jeho obdobiach. Spoznali sme výrobu keramiky, pestovanie hospodárskych plodín daného obdobia, výrobu odevov, zbraní ako aj odlievanie bronzu. Popoludnie sme zamerali na výrobu ozdobných predmetov z modelovacej hmoty - kery.

    Fotogaléria: TU

    2.deň:

    Navštívili sme športové stredisko Happy holds - lokálne boulder centrum, v ktorom sme si mali možnosť zmerať svoje sily a popasovať sa s výškou a lezením na lezeckej stene. Popoludnie pokračovalo v športovom duchu, súťažení v skupinách a zdolávaní rôznych prekážok.

    Fotogaléria: TU

    3.deň:

    Tretí deň sme venovali príprave na preteky v teréne. Našou úlohou bolo pripraviť si maskota, bojový pokrik tímu a tričká na Táborového Sparťana. Popoludnie bolo zamerané na riešenie hlavolamov a záhadných znakov v školskej záhrade. Výsledkom bolo nájdenie pokladu v uzamknutom trezore.

    Fotogaléria: TU

    4.deň:

    Štvrtok sme venovali celodennému výletu do Banskej Štiavnice. Navštívili sme Banské múzeum v prírode, sfárali do bane - štôlňa Bartolomej, spoznali históriu baníctva a ťažkú prácu baníkov. Našli sme si čas aj na návstevu pútnického miesta - štiavnickej Kalvárie.

    Fotogaléria: TU

    5.deň:

    Posledný deň bol vyvrcholením celého tábora. Zmerali sme si sily, súťaživosť, bojovnosť, vytrvalosť a odvahu v tímovom prekážkovom preteku v teréne - Táborový Sparťan. Nevadila nám ani voda, blato, piesok, či ťažký náklad.

    Fotogaléria: TU

    Opäť sme zažili nádherné dni so skvelými deťmi a ich pedagógmi. ĎAKUJEME!

   • Naspäť na zoznam článkov