• Projekt Klíma nás spája

• 20.11.2018 14:31
      • Meniaca sa klíma neobchádza ani Slovensko. Mnohé školy už realizujú aktivity na jej zmiernenie, potrebné sú však aj opatrenia, ktoré naše obce a školy adaptujú na klimatické zmeny.

• Stali sme  sa jednou z 10 vybraných škôl a zrealizujeme vo svojej komunite adaptačné opatrenia na zmenu klímy, využijeme ich v rovesníckom vzdelávaní a budeme šíriť ďalej ako príklady dobrej praxe na susedné školské komunity.

Realizátorom projektu „Klíma nás spája“ je CEEV Živica s finančnou podporou dm drogerie markt.

Čo získa zapojená škola?

• Grant v maximálnej výške 1000 EUR na realizáciu vybraného adaptačného opatrenia
        • Trojdňový kurz vo Vzdelávacom centre Zaježová s tematikou adaptačných opatrení, rovesníckeho vzdelávania a tvorby EVP pre jedného pedagóga a dvoch žiakov z každej školy
        • Konzultácie s odborníkmi na adaptačné opatrenia