Program Zelená škola

• Projekt sadOVO sa rozbieha!

• 08.06.2018 10:37
      • Našej škole sa opäť podarilo uspieť v projekte, ktorý nám pomôže budovať a rozvíjať školskú záhradu. Jeho názov je sadOVO, je podporovaný CEEV Živica a zameranie naozaj netradičné.
      • Jeden vyučujúci a dvaja žiaci – Karin Daudová a Janka Strážovská z 8. A – budú mapovať a spoznávať staré odrody ovocných stromov v okolí Dolného Kubína, oboznámia sa so základmi ovocinárstva a v októbri 2018 všetko odprezentujú pred verejnosťou.

7. 6. 2018 sme teda začali! Navštívili sme muštáreň a ovocný sad v moravskom Hostětíne a unikátny zachránený sad v Bošáci. Stretli sme zanietených ovocinárov, ktorí nás inšpirovali a umožnili prežiť krásny deň v prírode. Už teraz vieme, že náš pohľad na ovocie a ovocné stromy sa radikálne zmení a staré odrody nebudú len neznámym pojmom, ale vzácnym dedičstvom.