Súťaže

• Krajské kola školských majstrovstiev Žilinského kraja v zrýchlenom šachu

• 28.11.2019 10:27
      • Naša škola sa dňa 27.11.2019 stala usporiadateľom Krajského kola školských majstrovstiev Žilinského kraja žiakov ZŠ, študentov osemročných gymnázií, študentov a študentiek stredných škôl v zrýchlenom šachu. Do školských lavíc našich tried usadlo 82 žiakov a študentov z 19 stredných a 33 základných škôl Žilinského kraja, aby zabodovali v kráľovskej športovej disciplíne.

• Hráči hrali švajčiarskym systém na 7 kôl s hracím tempom 2 x 10 min. na partiu a 5s/ťah, bez zapisovania ťahov.

Našu školu v súťaži reprezentovali Pukáčová Paulína (7.B), Holubčíková Lucia (6.B), Juraj Červeň (6.B), Marek Múčka (7.A) a Andrej Zoššák (7.A).

Pri tejto príležitosti sme mali možnosť pochváliť sa všetkým zúčastneným našou Zelenou školou. Záujemcom zo strany rodičov a učiteľov, ktorí prišli so žiakmi ako dozor, sme ponúkli prehliadku našej školskej záhrady s výkladom pani učiteľky Studeničovej. Takto si viacerí užitočne skrátili čas čakania na svojich súťažiacich zverencov.