Program Zelená škola

• Deň Zeme 2024

• 14.04.2024 18:32
        • Deň Zeme v našom podaní - turistika a poznávanie rastlín a okolia, upratovanie (ani nevieme, po kom), obrázky z prírodnín, radosť zo slnečného dňa a kopa užitočnej práce.
          Krátke video TU.
        • Prvé jarné bylinkobranie

• 10.04.2024 14:59
        • Členovia Kolégia Zelenej školy sa vybrali na liečivé bylinky. Žihľava, jahoda, prvosienka, jahodové listy a kopa otázok, veselých aj vážnych. Bylinky usušíme a keď bude smutno a daždivo, uvaríme si voňavú spomienku na jarnú prechádzku.
          Našu prechádzku nájdete TU.
        • Školská ekoolympiáda

• 03.02.2024 17:23
        • Čo nám priniesla školská ekoolympiáda?
          24 detí tvorilo recyklačnú kampaň, navrhovali cyklochodník na našom sídlisku, vytvárali zmysluplné grafity.
          A prišli na to, čo je podstatou sveta odpadov - najlepšou cestou je ich vôbec netvoriť!
        • Vytvárame hračky pre zvieratká v útulku

• 22.11.2023 13:13
        • Deti z kolégia Zelenej školy nelenili a staré nepotrebné tričká už dlho ležiace na dne skrine premenili na hračky pre opustené zvieratá.
          Jednoduchý nápad, upcyklácia, chuť vytvárať potrebné veci a dobrá nálada, a úspech je zaručený.