• Úradné hodiny počas letných prázdnin 2024

• Milí rodičia, návštevníci, počas letných prázdnin sme vám k dispozícii v nasledujúcich dňoch:

01. 07. – 12. 07. 2024                8.00 – 12. 00 hod.

21. 08.  – 30. 08. 2024               8.00 – 12. 00 hod.

- ostatné dni - dovolenka

V nevyhnutných prípadoch môžete využiť telefónne číslo 0905/962035 alebo mailové kontakty skola@zsdk.info, studenicova@zsdk.info.

• Poďakovanie za uplynulý školský rok

• Všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom stali v uplynulom školskom roku súčasťou školského života a pomáhali tak napĺňať zmysel učiteľskej práce, zo srdca ďakujeme.

Ďakujeme za čas, dobré nápady, zvedavé a posúvajúce otázky, úsmev aj neústupčivosť, nadhľad aj správnu dávku humoru.

Prajeme všetkým krásne a naplnené leto.

S úctou kolektív pracovníkov ZŠ a Maja Studeničová

Príhovor riaditeľky školy TU.

• Informácia k poskytovaniu dotácie na stravu na obdobie 01. 09. 2024 - 31. 12. 2024

• Vážení rodičia, zákonní zástupcovia, v súvislosti s poskytovaním dotácie na stravu v období 01. 09. 2024 - 31. 12. 2024 je potrebné, aby ste v termíne do 02. 07. 2024 podali nasledovné dokumenty (platí pre všetkých žiakov školy):

• žiaci 2. - 9. ročníka v školskom roku 2024/2025 - zákonný zástupca vyplní v systéme Edupage - Úvod - Žiadosti/vyhlásenia Zápisný lístok na stravovanie s návratkou - obedy.
            • žiaci 1. ročníka a prestupujúci žiaci v školskom roku 2024/2025 - zákonný zástupca vyplní tlačivo Zápisný lístok na stravovanie s návratkou, ktoré prinesie do jedálne základnej školy do 02. 07. 2024 v čase od 8.00 do 13.00 hod. alebo ho vloží do poštovej schránky umiestnej pred vchodom do školy vľavo od dverí.

Ak svoj záujem neprejavíte, na dieťa nebude možné poskytnúť dotáciu dovtedy, kým v priebehu školského polroka opäť o ňu nepožiadate. Žiadosť je tiež možné kedykoľvek odvolať.

• Slávnostná akadémia Naši dobrí rodáci

• 100. výročie narodenia Petra Škrabáka, ktoré si v tomto roku 8. júna pripomíname, sme oslávili slávnostnou akadémiou. Žiaci aj učitelia pripravili pre hostí program, ktorý odzrkadľoval to, čo mal pán Škrabák rád - hudbu, zborový spev, šport, recitáciu, históriu.

Dolnokubínska televízia z podujatia pripravila príspevok.

Záznam zo slávnostnej akadémie TU.

• Riaditeľské voľno

• Na základe § 150 ods. 5 zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

udeľujem

riaditeľské voľno  žiakom 1. - 9. ročníka ZŠ

dňa 31. mája 2024

z dôvodu konania slávnostnej akadémie Naši dobrí rodáci.

Žiaci 1. - 9. ročníka budú zo stravy automaticky odhlásení.

Ing. Mária Studeničová, riaditeľka školy

• Učíme sa prakticky

• O reforme školstva sa znova veľa hovorí. Tá aktuálna má viesť deti okrem iného k praktickým zručnostiam, k prepájaniu školy a reálneho života.

Snažíme sa, aby sme práve toto vedeli poskytnúť aj našim deťom.  Bývalý byt pána školníka sme prerobili na kuchynku a dielňu na prácu s textilom, v areáli chalani v spolupráci s pánom školníkom natierajú, maľujú, pília, betónujú..., od septembra rozbiehame nový voliteľný predmet Zručnosti pre život. Veď reforma nie je len o finančných zdrojoch, ale najmä o chcení a hľadaní ciest.

Pracovité deti v akcii TU.

• Školský futbalový turnaj o cenu Petra Škrabáka

• Petr Škrabák, meno ktorého je v názve školy, by v tomto roku oslávil storočnicu.
            Toto jubileum si pripomíname rôznymi menšími či väčšími akciami. A keďže pán Škrabák bol dlhoročný futbalový rozhodca, školský turnaj vo futbale bol jednoznačnou voľbou.
            Tešíme sa, že aj pravnuci pána Škrabáka, Radko a Ivko, si s chuťou a odhodlaním zahrali.
            Krátke video TU.