• Výtvarná súťaž Liptov 2022

• Naši výtvarníci si opäť vymaľovali ocenenia v regionálnej výtvarnej súťaži s témou Človek a jeho práca v liptovsko – oravskom regióne.
        • Detský denný prímestský letný tábor

• Príchod leta sa veľmi rýchlo blíži a Vy už určite rozmýšľate nad tým, ako tráviť letné chvíle. A my pre Vás máme možnosť ako správne využiť voľný čas detí.

• Výsledky volieb do Rady školy pri ZŠ Petra Škrabáka Dolný Kubín

• V dňoch 7. a 11. 4. 2022 sa konali voľby do rady školy za zástupcov rodičov, pedagogických a nepedagogických zamestnancov.

1. Zvolení zástupcovia za radičov/zákonných zástupcov na funkčné obdobie 2022 - 2026:

1. MUDr. Zuzana Celecová

2. JUDr. Dorota Topoľančíková

3. Ľudmila Kucbelová

4. Vladimír Fačko

Náhradníci:

Ondrej Hudec

Peter Kereškéni

Účasť oprávnených voličov bola 48 %.

2. Zvolení zástupcovia za pedagogických zamestnancov na funkčné obdobie 2022 - 2026:

1. Mgr. Vladimíra Laliková

2. Mgr. Ľubomíra Ferancová

Náhradník:

Mgr. Katarína Hubčíková

Účasť oprávnených voličov bola 84,6 %.

3. Zvolený zástupca za nepedagogických zamestnancov na funkčné obdobie 2022 - 2026:

1. Ing. Jana Zubajová

Náhradník:

Alexander Kováč

Účasť oprávnených voličov bola 87,5 %.

Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na užitočnú spoluprácu.

M. Studeničová, riaditeľka školy

• Zápis do 1. ročníka

•  ZÁPIS  do 1. ročníka

pre školský rok 2022/2023

sa uskutoční v dňoch

20. a 21. apríla 2022.

Zápis je povinný pre všetky deti, ktoré do 31.08. 2022 (vrátane) dovŕšia vek 6 rokov  a tiež deti, ktoré mali odloženú povinnú školskú dochádzku.

Predčasné zaškolenie žiakov:

Ak zákonný zástupca požiada o to, aby bolo na plnenie povinnej školskej dochádzky výnimočne prijaté dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku, súčasť žiadosti zákonného zástupcu, ktorým je súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast sa nevyžaduje, ale zákonný zástupca ich doručí dodatočne.

Pokyny pred zápisom:

• vypíšte  elektronickú prihlášku alebo vyplňte papierovú formu prihlášky.  Papierovú prihlášku si môžete vyzdvihnúť na vrátnici alebo u tajomníčky školy každý pracovný deň od 7.30 do 15.00 hod. Vypísanú papierovú formu prihlášky podpísanú oboma zákonnými zástupcami  prosíme osobne odovzdať na sekretariáte školy u Ing. Pavolkovej,
            • elektronickú prihlášku alebo papierovú formu prihlášky prosíme zaslať alebo odovzdať do 12. apríla 2022,
            • na základe elektronickej alebo papierovej formy prihlášky vás budeme telefonicky kontaktovať a dohodneme si presný termín a čas zápisu.

V deň zápisu do 1. ročníka:

• prineste vytlačenú a vypísanú elektronickú prihlášku a podpísanú oboma zákonnými zástupcami,
            • podpis oboch zákonných zástupcov sa v špeciálnych prípadoch nevyžaduje (obmedzenie alebo pozastavenie výkonu  rodičovských práv – neoverená kópia rozhodnutia súdu, zdravotné dôvody – potvrdenie od všeobecného lekára), vec neznesie odklad – Písomné vyhlásenie 1),
            • nezabudnite priniesť rodný list dieťaťa k nahliadnutiu, občiansky preukaz zákonného zástupcu k overeniu adresy trvalého bydliska dieťaťa,
            •  ak máte prechodný pobyt v našom školskom obvode, prineste potvrdenie o pobyte,
            • v prípade potreby Písomné vyhlásenie 1, Písomné vyhlásenie 2.

Deti, ktoré nepatria do nášho školského obvodu, musia mať vypísanú Žiadosť o prijatie žiaka z iného školského obvodu.

Rozhodnutie o prijatí:

• o prijatí rozhodne riaditeľka školy do 15. júna 2022,
            • rozhodnutie o prijatí sa doručí obom zákonným zástupcom, ak sa títo dohodnú, rozhodnutie bude doručené len jednému z nich na základe Písomného vyhlásenia 2 , ktoré prinesú v deň zápisu.

VZN 2/2022 o určení školských obvodov

Kritériá prijatia žiaka do 1. ročníka

V prípade otázok týkajúcich sa organizačných záležitostí kontaktujte:

Ing. Mária Studeničová, 0905/962035, studenicova@zsdk.info

Ďakujeme za prejavenú dôveru zveriť Vaše dieťa do našich rúk.