• Kurz korčuľovania 2022

• Dobrá ponuka sa má prijať. A tak sa naši prváci a druháci týždeň učili s profíkmi korčuľovať. Chalani z MHK Dolný Kubín sa im venovali a z malých tuleníkov sa stali korčuliari.

Nech sa páči, krátke video TU.

Fotogaléria: TU

• Oravský mikrofón

• Dňa 20. októbra sa traja žiaci našej školy -Laura Štigová, Sára Fontányiová a Ján Bujna-zúčastnili regionálnej súťaže moderátorov pod názvom Oravský mikrofón, ktorá sa koná každoročne v Tvrdošíne.
        • Preukaz na kolobežku

• Aj tento školský rok využívame posledné slnečné dni na to, aby sme si na dopravnom ihrisku overili naše vedomosti o dodržiavaní dopravných predpisov.
        • Zostrih slávnostnej akadémie k 30. výročiu vzniku školy

• Milí rodičia, žiaci, všetci, ktorí ste podporovateľmi a priateľmi našej školy. Prinášame zostrih slávnostnej akadémie, ktorá sa konala 5. 10. 2022 pri príležitosti 30. narodenín školy.

Nech sa páči, pohodlne sa usaďte a užívajte si radosť a vďačnosť, ktoré sprevádzali celú akadémiu.

Video TU

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka školy  podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších prepisov

p o s k y t u j e

žiakom ZŠ Petra Škrabáka Dolný Kubín riaditeľské voľno na deň 5. októbra 2022 z dôvodu konania slávnostnej akadémie pri príležitosti osláv 30. výročia vzniku školy.

Všetci žiaci budú automaticky odhlásení zo stravy v školskej jedálni.

• Nezabudnutí susedia

• Dňa 9. septembra 2022 sa žiaci 9.A a 9.B triedy zúčastnili spomienkovej udalosti organizovanej pri príležitosti Dňa obetí holokaustu a rasového násilia pod názvom Nezabudnutí susedia, do ktorej sa spolu s ďalšími mestami na Slovensku zapája každoročne aj mesto Dolný Kubín.
        • Hlasovanie o Čistinku

• Aj naša škola chce pomôcť získať v hlasovaní LIDL Čistinku pre malých aj veľkých.

A preto je na vrátnici školy pripravená škatuľka, do ktorej môžete dávať kupóny získané nákupom v sieti LIDL. O ostatné sa postaráme za vás.

Ďakujeme:)

• Informácie k začiatku školského roka 2022/2023

• Vážení rodičia, od 05. 09. 2022 začíname spolu s vašimi deťmi nový školský rok.

05. 09. 2022 - slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 o 8.00 hod. Žiaci sú vo svojich triedach s triednymi vyučujúcimi. Žiakov prvého ročníka môžu sprevádzať do triedy dvaja zákonní zástupcovia, žiaci vyšších ročníkov idú do triedy sami.

Od 05. 09. 2022 do 09. 09. 2022 žiaci odchádzajú na obed podľa nasledujúceho rozpisu:

1. ročník – 10. 00

2. ročník – 12. 10

3. ročník – 11. 55

4. ročník – 11. 40

5. ročník – 11. 00

6. ročník – 11. 10

7. ročník – 11. 20

8. ročník – 11. 20

9. ročník -  11. 30

Obed bude vydaný len tým žiakom, ktorí sú na odber stravy v školskej jedálni prihlásení a majú uhradený poplatok za mesiac september 2022.

Žiaci prihlásení do ŠKD pokračujú v ďalšej výchovnej činnosti s pani vychovávateľkami.

Od 06. 09. 2022 prebieha vyučovací proces podľa pokynov triednych učiteľov.

Rodič predkladá pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dieťaťa/žiaka. Toto prehlásenie môžete vykonať prihlásením sa do rodičovského konta v systéme Edupage alebo stiahnuť TU. Tlačivo bude k dispozícii aj na vrátnici školy.

Prevádzka v škole a školských zariadeniach sa bude riadiť dokumentom Zelená otvoreným školám.

• Úhrada cestovných nákladov

• Vážení rodičia,

žiaci, ktorí sú zaradení do spoločného školského obvodu pre našu školu (t.j. Jasenová, Veličná, Oravská Poruba, Vyšný Kubín) a plnia si povinnú školskú dochádzku, majú nárok na  úhradu cestovných nákladov na dopravu do školy a späť.

Povinnosťou zákonného zástupcu je vyplniť Čestné prehlásenie o trvalom bydlisku žiaka TUv ktorom aj uvedie číslo účtu, na ktorý sa finančná suma za dopravné bude mesačne posielať. Čestné prehlásenie je potrebné odovzdať do 9. 9. 2022 ZRŠ Mgr. Lepetovej.

Podrobnejšie informácie o preplácaní dopravného TU.