• Preberanie samotestovacích sád

• Vážení rodičia, prosíme o prevzatie samotestovacích sád Covid 19 Ag test. Sady sú určené pre žiakov súčasného 1. - 8. ročníka, ak ich zákonný zástupca prejavil záujem prostredníctvom edupage do 3. 6. 2022.  Testy pre budúcich prvákov ešte nie sú k dispozícii, o ich distribúcii budeme včas informovať.

• Termín: 21. - 24. 06. 2022 (utorok - piatok)

Čas: 8.00 - 15.00 hod.

Miesto: vrátnica (kancelária) ZŠ Petra Škrabáka

Sadu je oprávnený prevziať zákonný zástupca, nie žiak. Prosíme o preukázanie dokladom totožnosti (občiansky preukaz).

• Rodičia, ktorí požiadali o antigénové samotesty, budú povinní v prípade zvýšeného výskytu COVID-19 testy používať a nahlasovať každé vykonanie antigénového samotestu podľa inštrukcií MŠVVaŠ SR.

• Dopravná výchova

• V utorok 14.6.2022 sa žiaci 4. a 5. ročníka zúčastnili odbornej prednášky "Doprava, doľava...Bezpečne do cieľa".
        • Atletické preteky

• Dňa 14.6.2022 sme boli súčaťou otváracích pretekov novej atletickej dráhy a sektorov na Štadióne MUDr. Ivana Chodáka v našom meste.
        • Zisťovanie záujmu o domáce samotestovanie

• Vážení rodičia,

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR sa pripravuje na nasledujúci školský rok 2022/2023 a zároveň na bezpečný návrat žiakov do škôl v súvislosti s ochorením COVID-19.

Z tohto dôvodu škola zisťuje dobrovoľný záujem zákonných zástupcov žiakov o antigénové samotesty na domáce použitie pre žiakov školy, ktoré budú určené na použitie pred prvým nástupom do školy v školskom roku 2022/2023 a podľa potreby v prípade opätovného výskytu COVID-19 v škole.

Svoj záujem alebo nezáujem zákonný zástupca vyjadrí elektronicky vo vytvorenej akcii s názvom Zisťovanie záujmu o domáce samotestovanie prostredníctvom edupage najneskôr do 3. 6. 2022.

Vopred zdôrazňujeme, že rodičia, ktorí požiadajú o antigénové samotesty, budú povinní v prípade zvýšeného výskytu COVID-19 testy používať a nahlasovať každé vykonanie antigénového samotestu podľa inštrukcií MŠVVaŠ SR.

O ďalšom postupe budeme včas informovať.

• Modrý gombík

• Pred pár dňami sa naši deviataci zúčastnili vzdelávacej prednášky o súčasných aktivitách nadácie UNICEF s riaditeľkou nadácie na Slovensku Máriou Sliackou.

• Knižný Vševedko

• Krajské kolo sa uskutočnilo 25.5.2022 opäť v priestoroch Oravskej knižnice Antona Habovštiaka aj s prítomnosťou spisovateľky Ivony Ďuričovej.
        • Zlatá rybka

• Dňa 17.5.2022 sa žiaci 1.-3. ročníka zúčastnili činohry  Zlatá rybka, ktorú pripravilo prešovské Divadlo Portál.

• V stredu 18. mája 2022 sa uskutoční testovanie žiakov 5. ročníkov T5.

Vyučovanie v 1. - 4. ročníku a v 6. ročníku prebieha podľa rozvrhu hodín.

Vyučovanie v 7. - 9. ročníku nie je, žiaci majú riaditeľské voľno, žiaci budú automaticky odhlásení zo stravy v ŠJ.

Žiaci 5. ročníka absolvujú testovanie, riadia sa pokynmi triednych učiteľov.

Veľa úspechov všetkým!