• Krízová zbierka pre Ukrajinu

• Ako môžete pomôcť VY?

Mnohé organizácie priamo na hraniciach vyhlasujú, že materiálnej pomoci je dostatok a sklady sú plné. Pomoc však potrebujú tí, ktorí zostali v krajine. Preto v spolupráci s humanitárnou organizáciou UNICEF, ktorá priamo v teréne poskytuje pomoc, vyhlasujeme aktuálne najlepšiu formu pomoci – FINANČNÚ POMOC. Pridajte sa k nám.

Bližšie info: TU

• Aktualizovaný školský semafor

• Milí rodičia, žiaci, pripravili sme pre vás krátky prehľad zmien platných od 25. 02. 2022.

Domáce samotestovanie:

• v prípade pozitívneho výsledku Ag samotestovania žiaka žiak zostáva doma a rodič kontaktuje lekára a oznámi škole pozitívny výsledok,
            • do domácej izolácie ide iba žiak s pozitívnym výsledkom Ag samotestu, jeho spolužiaci naďalej navštevujú školu, pokiaľ neprejavujú príznaky.

Prerušenie vyučovania v triedach:

• ak sa v škole vyskytne žiak alebo pedagogický zamestnanec pozitívny na ochorenie COVID19, žiaci a zamestnanci nejdú do karantény, pokiaľ neprejavujú príznaky ochorenia,
            • títo žiaci musia mať 10 dní prekryté horné dýchacie cesty rúškom alebo respirátorom FFP2.

Výnimky z karantény:

• tí, ktorí prekonali COVID19 za posledných 180 dní na základe pozitívneho PCR testu,
            • kompletne zaočkovaní,
            • úzke kontakty, pokiaľ neprejavujú príznaky ochorenia COVID19.

Individuálna izolácia:

• obmedzenie pohybu pozitívne testovanej osoby,
            • po izolácii je povinné nosenie respirátora po dobu 5 dní.

Zápis do ZŠ:

• s osobnou prítomnosťou detí a rodičov,
            • dodržiavať maximálne hygienické opatrenia.

Mimovyučovacie aktivity:

• nie v režime OTP,
            • potrebné predkladať Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti.

Školský semafor aktualizovaný od 25.02.2022 TU

Rozhodnutie ministra s účinnosťou od 28. 02. 2022 TU

• Preberanie samotestovacích sád

• Vážení rodičia, prosíme o prevzatie samotestovacích sád Covid 19 Ag test.

Termín: 28. 02. - 03. 03. 2022 (pondelok - štvrtok)

Čas: 8.00 - 15.00 hod.

Miesto: vrátnica (kancelária) ZŠ Petra Škrabáka

Sadu je oprávnený prevziať zákonný zástupca, nie žiak. Prosíme o preukázanie dokladom totožnosti (občiansky preukaz).

• Ak zákonný zástupca v uvedených termínoch testy nepreberie, tieto budú vrátené Regionálnemu úradu školskej správy a ani v nasledujúcich dodávkach testy nezíska (bude vyradený zo zoznamu záujemcov o Ag testy).

• Zákonný zástupca je povinný nahlasovať použitie samotestu prostredníctvom formulára Žiadosť/vyhlásenie - Domáci Ag samotest, oznámenie o použití. Ak zákonný zástupca nenahlási použitie najmenej polovičky preberaných testov, nebudú mu v ďalších kolách testy vydané.

• Informácie o spôsobe testovania nájdete TU

Prajeme všetkým veľa zdravia.

• Matematický Klokan

• KLOKAN 2022  je tu opäť, lebo vie, že jeho úlohy sú tradične obľúbené aj u žiakov našej školy, pretože sú zábavné, vtipné, netradičné a hlavne (celo) SVETOVÉ.
        • Preberanie samotestovacích sád

• Vážení rodičia, prosíme o prevzatie samotestovacích sád Covid 19 Ag test.

Termín: 10. 02. - 15. 02. 2022 (štvrtok - utorok)

Čas: 8.00 - 15.00 hod.

Miesto: vrátnica (kancelária) ZŠ Petra Škrabáka

• Informácie o spôsobe testovania nájdete TU

Prajeme všetkým veľa zdravia.

• Ekoolympiáda - radosť, nápady, šikovné deti

• V šiestom ročníku ekoolympiády sme vyskúšali novú vec. Oslovili sme rodičov a deti, aby doma, spoločne, bez stresu a náhlenia vytvorili 3D modely miesta, kde sa nám dobre dýcha. Prečo práve takáto úloha? Nuž preto, lebo druhý rok spracúvame v Zelenej škole tému Doprava a ovzdušie.
        • Riaditeľské voľno

• Na základe Oznámenia o prerušení distribúcie elektriny dňa 8. 2. 2022 (utorok)  budú mať všetci žiaci školy riaditeľské voľno.

Zo stravy v školskej jedálni budú automaticky odhlásení.

Vyrozumenie TU

• Bohúňova paleta

• Naši žiaci opäť zahviezdili a "vymaľovali" si v medzinárodnej výtvarnej súťaži Bohúňova paleta Čestné uznanie.
        • Zákaz prevádzky - prechod na dištančné vzdelávanie

• Na základe Rozhodnutia č. A/2022/00381 - HDM zo dňa 27. 01. 2022 je nariadený ZŠ Petra Škrabáka zákaz prevádzky od 28. 01. 2022 do 01. 02. 2022, nakoľko v škole dochádza k epidemickému šíreniu nákazy.

V uvedených termínoch (piatok 28. 1., pondelok 31. 1., utorok 1. 2.) sa všetci žiaci budú vzdelávať dištančne (z domu).

Prezenčné vyučovanie začne v stredu 2. 2. 2022.

Žiaci, ktorým trvá karanténa z predchádzajúceho obdobia do 3. 2. 2022, prídu do školy 7. 2. 2022 (8. A trieda).

Všetci žiaci budú automaticky v období trvania zákazu prevádzky odhlásení zo stravy v ŠJ.

• Včelári si pomáhajú

• Včelár je  včelárovi vždy priateľom. Poprosili sme šéfredaktora časopisu Dymák Michala Petrušku s malou dušičkou o sponzorské predplatné. Uplynulo len pár dní a v školskej pošte sa objavil nielen časopis, ale aj krásny včelársky kalendár. Srdečne ďakujeme, školskí včelári už listujú, čítajú, učia sa.
        • 2% z dane pre Združenie Brezovček

• Milí rodičia, pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Združenie Brezovček. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.

Vyhlásenie na poukázanie 2%: TU