• Úradné hodiny počas letných prázdnin 2022

• Milí rodičia, návštevníci, počas letných prázdnin sme vám k dispozícii v nasledujúcich dňoch:

04. 07. – 22. 07. 2022                8.00 – 12. 30 hod. ,                       0907/041664

08. 08. 2022 – 31. 08. 2022       8.00 – 12. 30 hod.

- ostatné dni - dovolenka

V nevyhnutných prípadoch môžete využiť telefónne číslo 0905/962035.

• Detský denný prímestský letný tábor

• V prvých letných prázdninových dňoch 11.-15.7.2022 sa uskutočnil Detský denný prímestský letný tábor v spolupráci s CVČ pri ZŠ Petra Škrabáka, Združením Brezovček a mestom Dolný Kubín.
        • Organizačné pokyny k Prváckemu kempu

• Vážení rodičia budúcich prvákov, prinášame zhrnutie potrebných informácií k 1. ročníku Prváckeho kempu.

Termín: 22. – 24. 08. 2022, 7. 30 – 13. 00 hod.

Miesto: ZŠ Petra Škrabáka a jej blízke okolie

Plánovaný program:

• príchod detí 7. 00 – 7. 30 hod. (hlavným vchodom do budovy školy, vo vestibule ich budeme čakať a preberieme ich od rodičov),
            • odchod detí o 13.00 hod. (vo vestibule školy),
            • deti potrebujú pohodlné oblečenie podľa aktuálneho počasia, pokrývku hlavy, prezuvky,
            • všetky pomôcky na aktivity sú zabezpečené z príspevku rodičov a z prostriedkov školy,
            • program je zameraný na športové, tvorivé, bádateľské a súťažné aktivity s cieľom priblížiť deťom školský život, zoznámiť sa s budúcimi spolužiakmi aj pani učiteľkami a naučiť sa orientovať v školskom prostredí,
            • v škole je zabezpečený pitný režim, desiata a obed.

Prosíme všetkých, ktorí ešte neuhradili poplatok 25 €, aby tak urobili do piatku 08. 07. 2022 do 12.00 hod. v kancelárii školy.

• Ochrana človeka a prírody

• Dňa 23.6.2022 sa zase pre žiakov 2.stupňa uskutočnil deň Ochrany človeka a prírody. Triedy boli rozdelené do prúdov a každý prúd mal teoretickú a praktickú časť.
        • Maksík

• Počas celého školského roka sa naši žiaci 1.stupňa mali možnosť zapájať do celoslovenskej matematickej súťaže pre bystré hlavy Maksík.

• Vojaci očami detí

• Túto výtvarnú súťaž vyhlásil Minister obrany SR, náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR a mesačník Obrana.
        • Dopravné ihrisko

• V posledných júnových dňoch sa žiaci 1. a 2. ročníka zúčastnili milej akcie na školskom dopravnom ihrisku.
        • Preberanie samotestovacích sád

• Vážení rodičia, prosíme o prevzatie samotestovacích sád Covid 19 Ag test. Sady sú určené pre žiakov súčasného 1. - 8. ročníka, ak ich zákonný zástupca prejavil záujem prostredníctvom edupage do 3. 6. 2022.  Testy pre budúcich prvákov ešte nie sú k dispozícii, o ich distribúcii budeme včas informovať.

• Termín: 21. - 24. 06. 2022 (utorok - piatok)

Čas: 8.00 - 15.00 hod.

Miesto: vrátnica (kancelária) ZŠ Petra Škrabáka

Sadu je oprávnený prevziať zákonný zástupca, nie žiak. Prosíme o preukázanie dokladom totožnosti (občiansky preukaz).

• Rodičia, ktorí požiadali o antigénové samotesty, budú povinní v prípade zvýšeného výskytu COVID-19 testy používať a nahlasovať každé vykonanie antigénového samotestu podľa inštrukcií MŠVVaŠ SR.

• Dopravná výchova

• V utorok 14.6.2022 sa žiaci 4. a 5. ročníka zúčastnili odbornej prednášky "Doprava, doľava...Bezpečne do cieľa".
        • Atletické preteky

• Dňa 14.6.2022 sme boli súčaťou otváracích pretekov novej atletickej dráhy a sektorov na Štadióne MUDr. Ivana Chodáka v našom meste.