• Prvácke zúbky

• V stredu 14.2.2024 prišla medzi prvákov p. A. Uchálová, pracovníčka RÚVZ, aby si s nimi pohovorila o stomatohygiene.
        • 190. výročie narodenia D. I. Mendelejeva

• 8. februára 2024 sme si pripomenuli 190 rokov od narodenia vedca D. I. Mendelejeva. A ako inak - rovesníckym vzdelávaním. Dievčatá z ôsmeho ročníka predviedli tretiakom a štvrtákom efektné pokusy, v ktorých ukázali, čo to vlastne chémia je.
        • Môj deň bez internetu

• Mesto Dolný Kubín, Združenie miest a obcí Dolná Orava, MsKS, OKS, Spoločný školský úrad Oravský Podzámok, Odbor školstva, kultúry, mládeže a športu zorganizovali výtvarnú súťaž, do ktorej sa každoročne veľmi radi zapájame.
        • Školská ekoolympiáda

• Čo nám priniesla školská ekoolympiáda?
            24 detí tvorilo recyklačnú kampaň, navrhovali cyklochodník na našom sídlisku, vytvárali zmysluplné grafity.
            A prišli na to, čo je podstatou sveta odpadov - najlepšou cestou je ich vôbec netvoriť!
        • Zázračné kocky Lega

• Lego nás baví. A naša STEME učebňa, ktorá sa rozvíja aj vďaka grantovému programu Nadácie Volkswagen Projekty zamestnancov privítala v piatok 2. februára 2024 24 detí z 3. - 8. ročníka, ktoré plnili veselé aj zložitejšie konštrukčné výzvy. A čuduj sa svete, keď sa tvorí, tak aj tá spolupráca je akási ľahšia, bez hádok a strkancov.
        • Karneval 2024

• Načo veľa slov. Veď karneval je o niečom inom. U nás tak tradične, veselo a radostne, lebo platí:" Tancujem s tebou rád!"
            Video tu.
        • Všetkovedko

• Koncom novembra 2023 32 odvážnych žiakov z našej školy súťažilo v obľúbenej celoslovenskej vedomostnej súťaži Všetkovedko. Bojovali o titul najmúdrejšieho medzi najbystrejšími v 3 kategóriách: V2, V3, V4.
        • Olympijský odznak všestrannosti

• Olympijský odznak všestrannosti je dobrovoľný národný športový projekt Slovenského olympijského a športového výboru určený pre žiakov II. stupňa na všetkých základných školách a osemročných gymnáziách na území Slovenskej republiky. Partnermi projektu sú Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu a Školský šport. Projekt je zameraný na podporu všestranného pohybového rozvoja žiakov.

• Quest o našom meste Naši dobrí rodáci

• Viete, čo je quest? Pátracia hra, ktorá vás vo veršovanej podobe prevedie cez miesta, ktoré nepoznáte, ale aj cez také, ktorými prechádzate denne a možno si ani neuvedomujete ich krásu a význam.
        • A ideme hlasovať!

• V grantovom programe Vy rozhodujete, my pomáhame sme sa dostali do finálovej trojky. A teraz záleží na každom hlase, ktorý škola dostane.

• Ako sme sa stali výnimočnou školou?

• Celkom jednoducho. Prihlásili sme sa s naším projektom Podnikavá škola do grantového programu Nadácie ZSE Výnimočné školy a komisia rozhodla, že stojí za to projekt podporiť.
        • Grantový program Nadácie SPP

• Projekty, projekty a zasa projekty. To je jedna z vecí, ktorá pomáha nielen získavať finančné prostriedky, ale aj netradične vzdelávať, spolupracovať s rôznymi ľuďmi, organizáciami, prezentovať výsledky svojej práce, využívať získané vedomosti v bežných denných situáciách.
        • Vianočné prianie

• Všetkým známym aj neznámym, priateľom aj tým, ktorých stretávame len na okamih alebo náhodou, prajeme požehnané sviatočné dni. Nech vás všetkých sprevádza zdravie, pokoj, pohoda a nech sa splnia veci potrebné pre váš každodenný život.

Kolektív dobrých ľudí zo Škrabáčky.

Príhovor riaditeľky školy TU.